Wakacje zagraniczne 2021 na każdą kieszeń – TOP 5 miejsc

0
Wakacje zagraniczne 2021 na każdą kieszeń - TOP 5 miejsc

Czy zagraniczne wakacje muszą być drogie? Pandemia sprawiła, że w wielu dziedzinach życia będziemy szukać oszczędności, także na urlopie. Na szczęście są w Europie miejsca, w których można wypocząć za stosunkowo nieduże pieniądze.

Oferty na Lato w ITACE wyglądają bardzo obiecująco. Będzie kolorowo, egzotycznie, luksusowo i wcale nie tak drogo, jak można by przypuszczać. Wybraliśmy cztery europejskie kraje i jeden afrykański, które oferują tygodniowy pobyt za rozsądną cenę.

Albania – ostatnie chwile na odkrycie nieodkrytego

Albania pojawiła się na turystycznej mapie Europy stosunkowo niedawno, ale bardzo szybko zyskała popularność. Jeśli chcesz spędzić urlop w kraju, który wciąż jeszcze raczkuje w turystyce i zachwyca naturalnością, to musisz się spieszyć.

Albania bezpośrednio sąsiaduje z Grecją i pod wieloma względami jest do niej podobna. Znajdziemy tu wyjątkowo gościnnych i otwartych tubylców oraz gwarantowaną pogodę. Jednak Grecja i Albania nie są identyczne. Przede wszystkim Grecja to stary wyjadacz turystyczny, więc ceny są o wiele wyższe. Urlop w Albani można spędzić już za około 1600 zł za tydzień. Do wyboru mamy morze, góry, aktywne spędzanie czasu lub leniwe kontemplowanie zabytków. Najważniejsze kurorty to Durres i Saranda.

Bułgaria – stary kierunek w nowej odsłonie

Do Bułgarii jeździli nasi rodzice i dziadkowie. W czasach PRL Bułgaria była modna przede wszystkim dlatego, że łatwo dostępna. Jako jedyna oferowała urlop nad Morzem Czarnym z ciepłą wodą i gorącym piaskiem na plaży. Trzeba pamiętać, że Bułgaria graniczy z Turcją, więc warunki są bardzo podobne.

Czego możemy się spodziewać w Bułgarii? Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Primorsko czy Albena to nowoczesne kurorty, z luksusowymi hotelami i czystymi, doskonale zagospodarowanymi plażami. To, co się nie zmieniło, to ceny. Nadal są niższe niż w Turcji, Grecji i innych krajach południowej Europy. Tydzień w Bułgarii można spędzić już za niespełna 1400 zł.

Chorwacja – jeden z bardziej kameralnych krajów Europy

Oczywiście Makarska czy Dubrownik to najważniejsze kurorty i tu trudno o kameralną atmosferę. Ale są też inne miejsca, niektóre położone na tyle daleko od głównych dróg, że można do nich dojechać tylko samochodem. Choćby dlatego warto zdecydować się na urlop z własnym dojazdem.

Co znajdziemy w Chorwacji? Pogodę, której w Polsce w sezonie letnim nie możemy być pewni. Bałkańską gościnność i lokalny folklor, któremu nie można się oprzeć. Wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju kuchnię. Duże połacie przyrody, bo Chorwacja nie jest krajem gęsto zaludnionym. Jednym słowem – może być pięknie, wręcz idyllicznie, a do tego tanio. Tydzień w chorwackiej Dalmacji można spędzić już za około 1100 zł, jeśli zdecydujemy się pojechać samochodem.

Egipt – zanurkuj przy rafie koralowej

wakacje zagraniczne 2021 - EgiptWielbłądy, piramidy i Sfinks? To stary i dość nieprawdziwy obraz Egiptu. Dziś wielu turystów ponad wielbłądy przedkłada quady, którymi można poszaleć po pustyni. Same piramidy mogą być atrakcją na jeden dzień i co dalej?

Dwa najważniejsze ośrodki turystyczne to Hurghada i Marsa Alam. Oba są stosunkowo młode, wyrosły nad brzegiem Morza Czerwonego, za plecami mają pustynię. Oba oferują wyłącznie luksusowe hotele all inclusive.

Morze Czerwone skrywa rafę koralową, przy której można zanurkować, by podziwiać podwodny świat, także przepływające w pobliżu ryby i żółwie morskie. Bardzo modny w tym regionie jest kitesurfing.

Za luksusowy pobyt w gorącej Afryce trzeba zapłacić stosunkowo niedużo. Tydzień w Egipcie spędzimy już za niewiele ponad 1900 zł.

Turcja – kraj luksusu i kontrastów

Wakacje zagraniczne 2021 - TurcjaW Turcji znajdziemy wszystko – ciepłe morze i fantastyczne plaże, malownicze góry, starożytne zabytki i nowoczesne hotele. Fenomenalny lot balonem nad Kapadocją i plażę, na której opalała się Królowa Kleopatra. Familijne kurorty z ofertą dla rodzin i nocne życie dla tych, którzy nie muszą rano wstawać.

Turcja leży na drodze wielu szlaków handlowych, przez stulecia była targana wojnami i przejmowana przez kolejne nacje. To sprawiło, że dziś jest wyjątkowa. Nie ma drugiego kraju który byłby już nie europejski, jeszcze nie azjatycki, oferującego niepodobną do żadnej innej kuchnię i wyjątkową kawę, to wcale nie parzoną „po turecku”. I chociaż turecki budżet zasilany jest przede wszystkim wpływami z turystyki, urlop w tym kraju nie jest drogi. Za tydzień opływania w luksusie zapłacimy około 1600 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments