Urteste tworzy technologię umożliwiającą wykrywanie wielu rodzajów chorób

0
Urteste

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, w której gościem redaktora Comparic24.tv Marcina Podlackiego był Grzegorz Stefański, Prezes Zarządu spółki Urteste. Urteste to biotechnologiczna spółka, która specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania z próbek moczu chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Spółka już w środę 27 października planuje debiut na parkiecie NewConnect.

  • W niedawnej rozmowie, gościem redaktora Comparic24.tv Marcina Podlackiego był Grzegorz Stefański, Prezes Zarządu spółki Urteste.
  • Już 27 października, w środę, Spółka planuje debiut na parkiecie NewConnect.
  • W niedawnej ofercie publicznej akcji spółka pozyskała od inwestorów 9,5 mln zł.

Testy diagnostyczne dla najczęściej występujących nowotworów

Kluczowymi produktami Urteste, są testy diagnostyczne, innymi słowy przyszłe wyroby medyczne do stosowania w diagnostyce In Vitro. Na ten moment, spółka wskazuje 15 celów diagnostycznych, z których w najbardziej zaawansowanym stadium badań są testy do diagnostyki raka trzustki i prostaty. Spółka posiada też w fazie rozwoju pięć testów dotyczących diagnostyki raka nerek, jelita grubego, płuc, dróg żółciowych i wątroby. Kolejne 8 testów jest w fazie prototypowania.

Cele diagnostyczne Urteste. Etapy zaawansowania.Cele diagnostyczne Urteste. Etapy zaawansowania.

Urteste S.A. zadebiutuje na rynku NewConnect już 27 października

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect biotechnologicznej spółki Urteste S.A. Spółka specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnej technologii umożliwiającej wykrywanie chorób nowotworowych z próbek moczu zadebiutuje na NewConnect 27 października.

W ramach oferty publicznej Urteste pozyskało od inwestorów 9,52 mln zł, emitując 95 200 akcji Serii C po cenie 100 zł za akcję. Większość pozyskanych z oferty publicznej środków Urteste przeznaczy na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych.

Najbardziej zaawansowanymi projektami Spółki są Easy-Test (rak prostaty) oraz Panuri (rak trzustki). Obecnie w ramach tych projektów prowadzone są eksperymenty medyczne, w których uczestniczy łącznie kilkuset ochotników.

W ostatnich latach na rynku diagnostyki in vitro notuje się kilkadziesiąt transakcji przejęć rocznie. W 2021 r. Illumina sfinalizowała przejęcie firmy Grail za 8 mld USD, a w 2020 r. Exact Sciences przejął Thrive za 2,15 mld USD. Obie spółki rozwijają technologie do wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych.

O Urteste:

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Motto działalności Urteste brzmi: Wczesna diagnostyka nowotworów ratuje życie – Early cancer detection saves lives. Przełomowa technologia firmy polega na wykrywaniu nowotworów przy pomocy pomiaru aktywności enzymów obecnych w moczu. Urteste rozwija testy diagnostyczne dla kilkunastu najczęściej występujących nowotworów. Zespół spółki tworzą menedżerowie z dużym doświadczeniem w kierowaniu firmami z branży medycznej oraz naukowcy specjalizujący się w obszarze enzymów proteolitycznych i chemii peptydów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments