Kurs kryptowaluty ETH sieci Ethereum przekroczył poziom 3000 USD. Dziś za 1 ETH płaci się 3350 USD. To świetna wiadomość dla Vitalika Buterina, który stał się właśnie miliarderem.

Twórca Ethereum miliarderem

Vitalik Buterin zaczął pracować nad Ethereum w 2013 r. Wtedy opublikował whitepaper projektu, który miał stać się „inteligentnym Bitcoinem”, czyli blockchainem, który pozwala tworzyć m.in. inteligentne kontrakty.

Buterin skończył w styczniu br. 27 lat. Wiadomo, że posiada aż 333 520 ETH. Oznacza to, że dziś jest miliarderem. Znajduje się więc na szóstym miejscu na liście dziesięciu najmłodszych miliarderów świata magazynu Forbesa.

ETH zdrożeje do ponad 10 000 USD

Firma Fundstrat twierdzi, że docelowa cena ETH wyniesie w tym roku 10 500 USD. Tłumaczy dlaczego:

„Kapitalizacja rynkowa Etheru wzrosła do ok. 30% [kapitalizacji] BTC w ostatnich tygodniach. Podczas ostatniego cyklu rynkowego Ethereum przekroczyło ten poziom i osiągnęło nawet 80% wartości Bitcoina – nie przewidujemy dokładnie tego [scenariusza], ale jest to przydatny punkt odniesienia”.

Innymi słowy, ETH ściga w kwestii kapitalizacji BTC. Niektórzy analitycy sugerują wręcz, że Ether staje się zagrożeniem dla Bitcoina.

– Myślę, że wielu ludzi, którzy trzymają teraz Bitcoiny, jest w obozie hodlerów. W najgorszym przypadku powiedzą: „Powinniśmy kupić też Ether” (…). W dłuższej perspektywie wydaje mi się, że zagrożeniem dla Bitcoina jest właśnie Ether – powiedział analityk CryptoCobain w rozmowie z CEO Three Arrows Capital.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments