Rynek koncertowy przeżywa ciężkie chwile. Tegoroczne koncerty gwiazd zostały przeniesione na przyszły rok. Największe zespoły na świecie nie planują nawet nowych tras na 2021 r. i nastawiają się, że powrócą na sceny dopiero w 2022 r. Teraz okazuje się zaś, że możliwe jest to, że gigant z rynku wydarzeń kulturalnych, Ticketmaster, będzie chciał, by każdy posiadacz biletu był albo zaszczepiony na COVID-19, albo posiadał aktualny wynik testu na wirusa.

Ticketmaster: musimy zadbać o bezpieczeństwo

ticketmasterTicketmaster wydał oświadczenie w sprawie przyszłości rynku koncertów. Okazuje się, że firma zastanawia się, w jaki sposób może powrócić na rynek. Teoretycznie może żądać od uczestników wydarzeń zaświadczenia o szczepieniu na COVID lub negatywnego wyniku testu. O sprawie napisał Billboard.

Magazyn jednak ponoć przesadził. Dziennikarze twierdzili, że sprawa jest przesądzona. Tak jednak nie jest. Jak prostuje Ticketmaster:

„Została podana błędna informacja, że Ticketmaster będzie wymagał zaświadczenia o szczepieniu/testu na przyszłe wydarzenia. To nieprawda. Ticketmaster nie ma takiej władzy, żeby wyznaczać zasady dotyczące bezpieczeństwa, do czego zaliczają się zaświadczenia o szczepieniu/testach. Te sprawy pozostają w gestii organizatora. Faktycznie rozważamy takie opcje, ale to wciąż tylko potencjalny koncept. Ticketmaster nie będzie w stanie wymagać takich rzeczy – to zawsze będzie zależało od organizatora koncertu.”

Scena koncertowa w 2021 r.

Z kolei Live Nation poinformowało już, że planuje wrócić z koncertami na dużą skalę dopiero latem 2021 roku. Możliwe, że do tego czasu na rynku będą już szczepionki na COVID.

Także bardziej znani artyści twierdzą, że powrócą na sceny stadionów najszybciej w 2021 r. Na lato przeniesiono np. występy w Polsce takich gwiazd jak Pearl Jam, Korn czy Iron Maiden.

Z kolei perkusista Metalliki, Lars Ulrich, twierdzi, że jego grupa najszybciej stanie na scenie przed żywą publiką jesienią.

– Ostatnią rzeczą, jaka się wydarzy, będą wielkie koncerty, wiesz 20 000 ludzi na arenie, 50 000 na stadionie – powiedział muzyk dziennikarce CNBC Karze Swisher. Dodał, że wydarzenia sportowe na żywo są znacznie łatwiejsze do organizacji niż koncerty, biorąc pod uwagę, że są bardziej uporządkowane.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments