Tether – co warto o nim wiedzieć?

0
Tether coin

Kryptowaluta Tether jest trzecią co do popularności walutą na rynku kryptowalutowym. Jest więc mocno rozpoznawaną walutą. To, co odróżnia Tether od, chociażby Bitcoina, który pomimo spadku o połowę wartości w stosunku do rekordowego kwietnia – gdzie Bitcoin kosztował prawie 60 tysięcy dolarów – w dalszym ciągu utrzymuje się na pierwszym miejscu, to to, że Tether jest tak zwaną walutą stabilną. To wiąże się z dużym zainteresowaniem, ostatnio jednak w sieci zaczęły krążyć informacje, jakoby Tether tracił na stabilności. Dlaczego tak się dzieje i czy to prawda? Co warto wiedzieć o kryptowalucie takiej jak Tether? Jak wygląda jej popularność w Polsce? O tym opowiemy w poniższym artykule.

Podstawowe informacje o Tether

Tether (USDT) jest kryptowalutą, która działa na zasadzie blockchainów. Waluta ta jest wspierana przez ekwiwalent w tradycyjnych walutach, które są przypisane do konkretnego konta. Jest to waluta stabilna, która jest dużo bardziej odporna na wahania rynkowe, niż chociażby lider kryptowalut, czyli Bitcoin. Dzięki temu, jest coraz chętniej wybierana przez inwestorów rynkowych. W roku 2019 adwokat generalny stanu Nowy Jork oskarżył firmę tworzącą Tether o zatuszowanie straty na kwotę 850 milionów dolarów. Firma poszła na ugodę i wpłaciła kilkanaście milionów dolarów kaucji, ale jednocześnie nie przyznała się oficjalnie do postawionych jej zarzutów. Wobec tego, cena Tetheru mimo wszystko zaczęła się wahać, pomimo tego, że firma utrzymuje, że stosunek wartości Tetheru do dolara wynosi 1:1.

Aktualna sytuacja waluty Tether

W związku z tym, że cena tej waluty utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie, dość łatwo w nią inwestować, nie musząc obawiać się o tak duże ryzyko, jak w przypadku Bitcoina. Część inwestorów z kolei boi się, że tether nie ma na tyle dużej rezerwy dolarowej, żeby wartość Tetheru była na poziomie 1:1 z dolarem. Z drugiej strony, część źródeł donosi, że ta waluta ma większe rezerwy dolarowe niż większość banków w Stanach, co potencjalnie też może zachwiać zarówno wartością tej waluty, jak i wpływem takiej sytuacji na pozostałe kryptowaluty. To z kolei może doprowadzić do masowego zachwiania na rynku kryptowalut, jeśli ta straci na wiarygodności. Część specjalistów obawia się, że przez to, że rynek kryptowalutowy jest zdecentralizowany i niezależny od jakiegokolwiek państwa czy rządu, że może to doprowadzić do dużych deregulacji na rynku krypto. Czy w takim razie, dobrym pomysłem jest inwestowanie w Tether?

Inwestycja w Tether

Pomimo drobnych perturbacji, waluta Tether wydaje się o wiele sensowniejszą inwestycją niż Bitcoin, z uwagi na stabilność tej waluty. Jak sami widzieliśmy, Bitcoin w ciągu jednego dnia potrafił wystrzelić do góry o kilkaset procent, a parę miesięcy później tak samo spektakularnie opaść w dół. Dlatego też, zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującym inwestorem, warto zwrócić uwagę na Tether. Oczywiście, najpierw warto zasięgnąć opinii profesjonalnych brokerów czy doradców finansowych, którzy mogą nam pomóc w stawianiu pierwszych kroków w handlowaniu kryptowalutami. Dodatkowo szukając pierwszych informacji na temat kryptowalut, można sięgnąć chociażby po rozmaite blogi i recenzje, czy aktualne wiadomości i opinie ekspertów od kryptowalut. W ten sposób jesteśmy w stanie wstępnie przygotować się do wkroczenia na rynek inwestycji kryptowalutami.

Podsumowanie

Waluta Tether zyskuje coraz większe grono zwolenników, z uwagi na swoje przywiązanie do wartości dolara, a także dzięki o wiele mniejszej podatności na duże zmiany rynkowe, w przeciwieństwie do Bitcoina czy Ethereum, które prześcigają Tether pod względem ilości wydobytej waluty na rynku. Jest przykładem stabilnej przystani, w której warto przeczekać sztorm związany ze spadającą ceną Bitcoina. Pomimo tego, iż Bitcoin kusi szybkim zyskiem, z drugiej strony niektórych może odstraszać równie szybka strata, która może mieć miejsce chociażby przez jeden tweet, jak to było w przypadku tweeta CEO Tesli, Elona Muska. Przejawiał najpierw otwartość na Bitcoina, by potem uznać, że wydobycie Bitcoina jest szkodliwe dla środowiska, aż w końcu zaczął wyrażać swoje zainteresowanie Dogecoinem – walutą, która w historii będzie odnotowana jako waluta “memiczna”. I tutaj Tether mimo wszystko góruje nad pozostałymi walutami, właśnie dzięki swojej odporności na tweety Elona Muska i wszelkie zawirowania z nimi związane.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments