Zeroemisyjna plazmowa technologia utylizacji odpadów ZEWE uruchomiona – instalacja w PWiK Brzeg

0
WTT

WTT S.A. działająca w sektorze Green Tech rozwija unikalną zeroemisyjną plazmową technologię utylizacji odpadów ZEWE® umożliwiającą całkowitą eliminację większości odpadów i odzyskiwanie z nich produktów możliwych do ponownego wykorzystania, w tym wodoru. Właśnie zakończyły się testy pierwszej w pełni funkcjonalnej instalacji, a w ciągu miesiąca zostanie ona zainstalowana w PWiK Brzeg. Spółka mówi o wielkim sukcesie.

Emisja akcji WTT S.A. trwa do piątku 29 listopada włącznie. Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 78 zł, co daje wycenę całej spółki blisko 35 mln PLN pre-money. Zapisy na akcje prowadzi Dom Maklerski Navigator S.A.

Udane testy przemysłowe innowacyjnej i przełomowej dla sektora utylizacji odpadów technologii ZEWE® (Zero Emission Waste Elimination), przeprowadzone przez firmę WTT, wzbudziły duże zainteresowanie inwestorów i potencjalnych klientów. Po publikacji informującej o sukcesie technologii zero emisyjnej utylizacji odpadów, odezwało się kilkanaście firm potencjalnie zainteresowanych zastosowaniem takiej technologii.

Możliwości innowacyjnej technologii, w kontekście emisji akcji, przykuły uwagę wielu inwestorów, których przyciągnął niezwykły potencjał wzrostu biznesu firmy, praktyczna bezemisyjność utylizacji odpadów oraz możliwości produkcji wodoru. Wielkość rynku utylizacji odpadów jest ogromna, szacowana na kilkaset milionów ton i wartość kilkuset miliardów euro rocznie, co w zderzeniu z nowymi, restrykcyjnymi regulacjami i pełną odpowiedzialnością emitentów odpadów za produkowany odpad, staje się kluczowym problemem wszystkich emitentów odpadów.

WTT właśnie rozpoczęła przenoszenie gotowej instalacji z zakładu produkcyjnego i testów uruchomieniowych do siedziby pierwszego klienta PWiK w Brzegu, gdzie instalacja zostanie uruchomiona i rozpocznie regularne funkcjonowanie. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi potencjalnymi klientami.

Trendy rynkowe jasno wskazują na coraz większą potrzebę implementacji rozwiązań obniżających koszty oraz sprzyjających efektywnej utylizacji odpadów. W samej Polsce opłaty za składowanie odpadów przez ostatnie 5 lat wzrosły ponad dwukrotnie, a technologia ZEWE® nie tylko odpowiada na rosnące problemy kosztów związanych z przetwarzaniem i utylizacją odpadów, ale również pozwala na uzyskanie korzyści w postaci produkcji wodoru

WTT S.A. specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu technologii dla przemysłu ograniczających negatywny wpływ produkcji na środowisko naturalne, a w szczególności poprawiających energetyczną efektywność zagospodarowania odpadów oraz produktów ubocznych procesów technologicznych. Spółka pomaga zakładom przemysłowym obniżać koszty i zwiększać wydajność.

Flagowym produktem WTT S.A. jest przełomowa technologia plazmowej utylizacji odpadów: ZEWE® (Zero Emission Waste Elimination). Wykorzystuje ona innowacyjne rozwiązania zgazowania plazmowego oraz czyszczenia gazów wychodzących z procesu do gazu syntezowego lub czystego wodoru, który może następnie być wykorzystany np. w charakterze paliwa. ZEWE® znacząco ogranicza emisję gazów cieplarnianych podczas utylizacji, pomaga też zmieścić się w surowych normach Europejskiego Zielonego Ładu. Technologia może być stosowana dla każdego rodzaju odpadów i w każdym stanie skupienia: od osadów ściekowych i biomasy poprzez odpady municypalne aż po niebezpieczne. ZEWE® pozwala na całkowitą utylizację odpadów w cenie porównywalnej z dotychczas stosowanymi technologiami, za to przy zerowej emisji szkodliwych produktów utylizacji.

Spółka zatrudnia interdyscyplinarny zespół ponad 60 specjalistów z różnych dziedzin, którzy pracują nad opracowywaniem nowych technologii.

Główni akcjonariusze WTT S.A.: Opoka Q FIZ; Financo S.A. Prezes Zarządu Krzysztof Nieć, Wiceprezes Zarządu Adam Zadorożny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments