IMC zebrało 91 tys. ton słonecznika z powierzchni 25,7 tys. ha

0
Słoneczniki

Grupa IMC zakończyła zbiory słonecznika, który w tym sezonie był uprawiany na powierzchni 25,7 tys. ha. W sumie plon tej rośliny wyniósł 91 tys. ton, podała spółka. Dodatkowo w ostatnim czasie spółka zakończyła siew pszenicy ozimej na przyszły sezon.

Wydajność zbiorów słonecznika osiągnęła poziom 3,52 t/ha i jest to jednocześnie drugi wynik w historii spółki. Jednocześnie przekracza on o 52% średnią tegoroczną wydajność słonecznika na Ukrainie (2,31 t/ha według stanu na 18 października 2021 r. według danych ministerstwa polityki rolnej i żywnościowej Ukrainy), podano.

Jednocześnie od drugiej połowy września do pierwszej połowy października zasiano pszenicę ozimą na powierzchni 18,4 tys. ha.

„W tym roku aktywna faza jesiennych prac polowy w IMC rozpoczęła się praktycznie dwa tygodnie po wcześniej zaplanowanych terminach. Przyczyną opóźnienia były obfite opady w drugiej połowie września, które występowały we wszystkich regionach działalności spółki. Z jednej strony, to pozytywnie wpłynęło na zgromadzenie się odpowiedniej wilgoci w górnych partiach gleby, ale jednocześnie długo nie mogliśmy całkowicie przejść do fazy zebrania plonów oraz zasiewów. Niemniej jednak właściwe zabezpieczenie techniczne i prawidłowa organizacja procesów produkcyjnych pozwoliły wykonać zaplanowane operacje związane ze zbiorem słonecznika i siewem pszenicy w terminach zbliżonych do optymalnych” powiedział dyrektor operacyjny IMC Aleksander Wierżihowskij, cytowany w komunikacie.

IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainy. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik, soja, ziemniaki), magazynowanie płodów rolnych oraz produkcja mleka. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments