Szczepienia na COVID-19 będą płatne?

Co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz w akcje Pfizera?

Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził ostatnio, że rząd chce zagwarantować bezpłatne szczepienia we wrześniu i w październiku. Co potem? Czy jest możliwe, że szczepienia na COVID-19 staną się płatne?

Szczepienia na COVID-19 będą płatne?

Pytany o powyższą sprawę, polityk odpowiedział w dość jasny sposób.

– Oczywiście docelowo ten system szczepień wróci do takiego systemu, w których mówimy o refundacjach, czyli refundacje – określone grupy społeczne będą miały refundowane szczepienia, natomiast na ten moment, jeszcze w tej chwili cały czas te szczepienia mają charakter bezpłatny, ale później, najprawdopodobniej przejdą do takiego systemu klasycznego refundowania szczepionek – powiedział rzecznik rządu.

Podczas briefingu pod KPRM był też pytany o możliwość weryfikowania zaszczepienia przeciw COVID-19.

– Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będą przedstawione projekty legislacyjne, które mają uregulować kwestie weryfikacji zaświadczeń – zarówno u pracodawców, jak w innych miejscach, gdzie to będzie niezbędne – powiedział.

O pracach nad projektem ws. weryfikacji zaszczepienia pracowników mówił także jeszcze w biegłym tygodniu szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Powiedział, że dzięki takim przepisom pracodawca będzie miał prawo zapytać o to, czy jego pracownik jest zaszczepiony na koronawirusa. Na tej podstawie będzie mógł też podjąć ewentualną decyzję o przesunięciu go do innych obowiązków.

Pandemia – stan w Polsce

Ile zaś osób choruje dziś w Polsce na COVID-19?

– Żeby trochę wstrząsnąć naszymi widzami i pokazać, że ta czwarta fala jest, to powiem, że dzisiaj są 533 nowe przypadki – poinformował w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Pytany, czy czeka nas kolejny lockdown, lekko wszystkich uspokoił.

– Żaden kraj na świecie,  ani w Europie nie może sobie pozwolić na zamykanie gospodarki. Chcemy, aby ewentualne obostrzenia były wprowadzane regionalnie, dokładnie mówimy tu o powiatach – mówił w Polskim Radiu. – Będzie uwzględniany wskaźnik nowych zakażeń, ale też wyszczepialności społeczności zamieszkującej w danym powiecie – dodał wiceszef ministerstwa zdrowia.

Apelował też do wszystkich Polaków, by ci szybko zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Wiele jednak wskazuje na to, że pandemia powoli mija.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments