System HR bez dodatkowych kosztów – czy to możliwe?

484

Rola cyfryzacji w prowadzeniu biznesu jest obecnie nie do przecenienia. Internet zapewnia przedsiębiorstwom ogromne możliwości pozyskania nowych klientów, ułatwia również codzienną organizację pracy. Globalna sieć sprawia, że pracownicy przestają być przywiązani do jednego miejsca pracy – wdrożenie odpowiednich procedur, takich jak system HR, pozwala wielu zawodom wykonywać codzienne obowiązki z dowolnego podłączonego do Internetu miejsca.

Warto pamiętać jednak, że sprawna organizacja pracy rozproszonych pracowników może okazać się znacznie bardziej kosztowna, niż zakładały początkowe szacunki. O jakich wydatkach należy pamiętać, decydując się na wdrożenie oprogramowania kadrowo-płacowego? W jaki sposób można je obniżyć?

Ile kosztuje system HR? Porównujemy dwa najpopularniejsze rozwiązania

Trudno jednoznacznie przewidzieć, z jakim wydatkiem powinna liczyć się firma planująca inwestycję w system HR. Wśród najważniejszych czynników, mających wpływ na ostateczny kosztorys, warto wymienić m.in. wielkość firmy, branżę, w której działa oraz ilość wymaganych funkcjonalności.

Pierwszym krokiem, który determinuje wysokość budżetu pod wdrożenie oprogramowania HR, jest ustalenie jego źródła. Firmy mogą zdecydować się na zamówienie całkowicie autorskiego systemu, skrojonego wprost pod swoje potrzeby i dopasowanego do specyfiki prowadzonych działań. Drugą najpopularniejszą możliwością jest skorzystanie z gotowych, dostępnych na rynku rozwiązań. Na które rozwiązanie warto postawić?

Oprogramowanie stworzone od podstaw

System HR zaprojektowany z myślą o konkretnym przedsiębiorstwie z pewnością spełni wszystkie pokładane w nim potrzeby, związane z zarządzaniem wynagrodzeniami czy planowaniem grafików pracy. Należy mieć jednak na uwadze, że rozwiązanie to może generować bardzo wysokie koszty na etapie produkcji. System HR na zamówienie to nie tylko wiele roboczogodzin programistów – to również koszty ręcznie wykonywanych aktualizacji i stworzenia odpowiedniej infrastruktury IT.

Skorzystanie z gotowych rozwiązań

Inwestycja w system HR od jednego z wiodących dostawców pomaga wypracować najwyższą jakość przy przewidywalnej i niskiej cenie. Na kliencie nie spoczywają żadne dodatkowe koszty, związane z wykonywaniem kopii zapasowych, montażu serwerów czy przeprowadzaniu aktualizacji bezpieczeństwa czy uaktualnieniom, zgodnym z bieżącą literą prawa.

Zapoznaj się z ofertą Teta AIR

Nie jesteś pewien, jakie funkcjonalności powinien zawierać odpowiedni system HR dla Twojej firmy? Umów się na prezentację online z ekspertem Teta AIR – przekonaj się, że inwestycja w kompleksowe oprogramowanie kadrowo-płacowe pomoże Ci rozwinąć swój biznes szybciej, niż myślisz.

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments