Strategie zakładów bukmacherskich

860
zakłady bukmacherskie

Prawie każdy Polak, który lubi oglądać mecze lub inne gry sportowe w pewnym momencie zaczyna się zastanawiać nad obstawianiem zakładów bukmacherskich. Obstawianie meczów może przynieść sukces i pewne wygrane, jeśli wie, jak zminimalizować ryzyko przegranej oraz jaką strategię obstawiania wybrać.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

W zakładach bukmacherskich są dwa sposoby obstawiania. Można to zrobić online za pośrednictwem legalnych kasyn online. Wystarczy zarejestrować się na stronie kasyna online i przejść do zakładki zakładów sportowych.

Drugim sposobem na obstawianie zakładów jest odwiedzenie naziemnego punktu zakładów bukmacherskich. Jak zapewne wiadomo, polski rząd w 2016 roku znowelizował ustawę o grach hazardowych. Zgodnie z nową nowelizacją Polacy mogą obstawiać tylko w legalnych firmach bukmacherskich. Muszą one posiadać specjalne zezwolenie na uprawianie działalności bukmacherskiej, wydane przez Ministra Finansów Polski.

Skoro już wiemy, gdzie można obstawiać zakłady, powróćmy zatem do strategii zakładów bukmacherskich. Jeśli zastanawiasz się jak zacząć obstawiać, musisz zapamiętać kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim graj odpowiedzialnie i kontroluj swoje emocje. To pomoże ci w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Strategia zakładów Martingale

System Martingale wymaga od gracza pewnego ryzyka i dość wysoką sumę na koncie, żeby podjąć się danej strategii i liczyć na wygraną. Strategia Martingale ma na celu podwojenie zakładu po każdej przegranej tak, aby pierwsza wygrana pokryła wszystkie poprzednie straty.

Aby to łatwiej zrozumieć, podamy przykład. Zaczynasz od zakładu 10 zł i przegrywasz. W tym momencie powinieneś w następnym zakładzie podwoić stawkę i obstawić 20 zł, następnie 40 zł, 80 zł, 160 zł itd. W pewnym momencie wygrasz i twoja wygrana powinna pokryć wcześniejsze zakłady, zaczynając od pierwszego.

Strategia opiera swój mechanizm na cierpliwości graczy, twierdząc, że cierpliwi gracze, którzy są w stanie obstawiać wiele i wygrywać niedużo na początku, w końcu otrzymają zwrot swoich stawek na końcu i wygraną.

Jak się można domyślać, taka ryzykowna strategia ma również swoje wady. Po pierwsze, jest ona przewidziana dla graczy, którzy mają nieograniczone sumy na granie, a przeciętni Polacy nie należą jednak do ryzykantów. Mało kto może sobie również pozwolić granie na wysokich stawkach, które jest konieczne, jeśli chce się zwrócić koszty. Wyższe stawki zwracają więcej kosztów.

Pomimo tych wad, wiele osób podejmuje się ryzyka i wybiera daną strategię, bo jest ona pewniakiem i z czasem przywraca wydane pieniądze.

Strategia zakładów proporcjonalnych

Dana strategia wymaga obstawiania części swojej całkowitej sumy, a następnie zwiększania zakładów o ten sam procent po każdej wygranej. Na przykład jeśli twoja suma na koncie stanowi 100 zł i obstawiłeś 10% za pierwszym razem, czyli 10 zł, to jeśli wygrasz, powinieneś dodać swoje 10 zł do sumy na koncie i obstawić kolejne 10%, ale już od nowej sumy, i znajdziesz 10% swojej nowej sumy, łącznie z wygraną.

Na przykład, jeśli wygrałeś 50 zł, dodajesz to do 100zł i obliczasz nowe 10% z 1050 zł, które postawisz w nowym zakładzie. Oznacza to, że wygrane rosną szybciej niż w systemie ze stałymi zakładami, a straty spowalniają.

Strategia zakładów Fibonacciego

Strategia Fibonacciego polega na zastosowaniu ciągu matematycznego liczb w pewnej sekwencji. Prościej mówiąc, zaczyna ciąg liczb od 0 lub 1, a każda kolejna liczba to suma dwóch poprzednich: 0, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55 itd. Strategia również opiera się na kombinowaniu swoich podstawowych stawek na podstawie poprzednich zakładów. Ale w odróżnieniu od strategii Martingale, stawki nie rosną tu tak szybko.

System ciągu liczb Fibonacciego bierze pod uwagę również wyniki sportowe, które kończą się remisem. Zmniejsza ona szybkość wzrostu zakładu, jeśli masz passę przegranych, a również zmniejsza szybkość, z jaką wygrywasz.

Strategia stałej stawki

Jeśli powyższe systemy wydają ci się zbyt matematyczne i trudne, co zniechęca cię do zakładów bukmacherskich w ogóle, to powinieneś spróbować czegoś innego, na przykład stałych zakładów. Nie jest to nic trudnego, bo wymaga od gracza ustalenie stawki podstawowej na początku gry i następnie niezmiennego stosowania jej podczas całej rozgrywki.

Głównym celem danej strategii jest obstawianie niskich stawek, które nie mają większego znaczenia finansowego w codziennym życiu gracza, ale mogą przynieść zyski pod koniec każdego miesiąca. Liczy się konsekwentność obstawiania zakładu oraz czas, w którym można zapoznać się ze statystykami i poczytać o typach bukmacherskich.

Formuła Kelly’ego

Formuła Kelly’ego nie gwarantuje tego, że zawsze będziesz obstawiać poprawnie, ale może pomóc ci wybrać wielkość zakładu. Dana strategia pomaga osiągnąć maksymalne zyski przy minimalnym poziomie ryzyka.

Szanse na wygraną ocenia sam gracz, po wybraniu konkretnej gry lub wydarzenia sportowego. Formuła Kelly’ego wygląda tak: stawka = [(kurs x szanse na wygraną w procentach) – 1] / (kurs – 1) x 100.

W zakładach bukmacherskich ogólnie można stosować wiele strategii, matematycznych wzorów lub stałych i sprawdzonych sposobów. Wszystko to może przynieść graczom zwrot zakładu i wiele zabawy. A o tym właśnie powinniśmy pamiętać. Zakłady bukmacherskie to nie tylko strategie, ale również rozrywka i zabawa, która pozwala nam myśleć logicznie i nie opróżnić swoje konto.

Zakłady bukmacherskie to także ryzyko, którego trzeba się podjąć przy obstawianiu zakładów, jak i nieprzewidywalność wyników. Staraj się więc podchodzić do zakładów bukmacherskich z dystansem i kontrolować swoje zakłady.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments