Srebro wystrzeliło! W tle działania internautów

0

Szaleństwo na rynku srebra. Metal szlachetny na celownik wzięła grupa inwestorów z Reddita. W efekcie notowania srebra rosną dziś o ponad 8 proc.. Udało się już nawet przekroczyć poziom 29 USD za uncję. Z kolei fundusz Shares Silver Trust firmy BlackRock Inc., największy produkt notowany na giełdzie śledzący srebro, odnotował ogromny napływ kapitału w wysokości 944 milionów USD.

Srebro drożeje przez Reddita?

Ponoć srebro drożeje przez kolejną akcje użytkowników Reddita. Wcześniej w podobny sposób podnieśli oni cenę akcji GameStop.

Sytuacja na srebrze różni się jednak od sytuacji na akcjach takich jak GameStop. Po pierwsze, zakres wyciskania pozycji krótkich (tzw. short squeeze) na srebrze jest znacznie mniej oczywisty. Zarządzający pieniędzmi mają bowiem długą pozycję netto na metalu od połowy 2019 r., na co wskazują dane dotyczące kontraktów terminowych i opcji z Commodity Futures Trading Commission (CFTC) – twierdzi Krzysztof Wiwatowski z Comparic.pl. – Rynek srebra jest również pod pewnymi względami znacznie głębszy niż rynek mniejszych akcji, takich jak GameStop. Spółka w połowie stycznia miała kapitalizację rynkową na poziomie około 1,4 miliarda dolarów w połowie stycznia, zanim szał na Reddicie spowodował ponad 16-krotny wzrost wartości firmy. Z kolei wartość srebra znajdującego się w samym tylko skarbcu w Londynie jest warta około 48 miliardów dolarów – dodaje.

Nie zmienia to faktu, że dziś srebro jest już najdroższe od 7 lat, kiedy to kosztowało ponad 30 USD za uncję.

Prognostykiem wybicia kursu mogły być już czwartkowe posty na Reddicie. Użytkownicy portalu szykowali się do masowego kupowania srebrnych monet, co mogło teraz sprawić, że kurs metalu szlachetnego mocno wzrósł.

Scenariusz na film

Działania użytkowników Reddita już teraz inspirują filmowców, dziennikarzy i inwestorów, którzy mówią już o rewolucji giełdowych płotek.

Dziś dowiedzieliśmy się, że na bazie ostatnich wydarzeń powstanie książka i film. Legendarna firma Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) oraz spółka kryptowalutowych miliarderów braci Winklevoss, stworzy film o akcji użytkowników Reddita, grupy WallStreetBets, która uderzyła ostatnio w grube ryby z Wall Street.

Według niedzielnego artykułu Deadline, MGM nabyło prawa do ekranizacji planowanej książki o tytule „The Antisocial Network”. Jej autorem będzie Ben Mezrich, autor bestsellerów “New York Timesa”.

Według Deadline, firma braci Winklevoss będzie producentem wykonawczym filmu. Z kolei Aaron Ryder – który wyprodukował między innymi kultowy obraz „Donnie Darko” – został głównym producentem.

Nie wiadomo jeszcze, kto wyreżyseruje całość i kto zagra główne role.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments