O „The Batman” pisaliśmy już obszernie w tym miejscu. Film miał ponad tydzień temu swoją premierę w Polsce i na całym globie. Teraz okazuje się, że pozytywnie wpłynął na popularność Nirvany.

Nirvana znów na topie

Na ścieżce dźwiękowej nowego filmu o Batmanie znalazł się bowiem utwór „Something In The Way” Nirvany (użyto go też w trailerze produkcji). To kompozycja, która została opublikowana w 1991 roku na kultowym albumie zespołu „Nevermind”. Teraz piosenka przeżywa drugą młodość.

Jak donosi „Billboard”, w ciągu czterech dni od premiery „The Batman” w samych USA utwór został odsłuchany 3,1 miliona razy. To wzrost aż o 734 procent w porównaniu do ostatnich czterech dni przed premierą filmu, kiedy i tak mógł cieszy się dużym zainteresowaniem fanów kina z powodu, że promował obraz we wspomnianym trailerze.

Już zresztą w 2020 roku, kiedy pojawił się zwiastun nowego Batmana z tym utworem, piosenka odnotowała duży wzrost odsłuchań. Po raz pierwszy w historii trafiła nawet na listę „Billboardu”. Warto zauważyć, że w momencie premiery albumu „Nevermind” kawałek nie stał się tak kultowy jak np. „Smells Like Teen Spirit”, które promowało całą płytę.

Reżyser „The Batman” Matt Reeves przyznaje, że Kurt Cobain był jego inspiracją do stworzenia nowej postaci Batmana, w którego wcielił się Robert Pattinson. I faktycznie Bruce Wayne w nowym filmie przypomina lidera Nirvany choćby zachowaniem. Ekscentryczny milioner jest w nim bowiem neurotycznym młodym człowiekiem, który dopiero szuka celu w życiu (czy go znajduje, dowiecie się dopiero pod koniec seansu).

Nirvana – zespół, który zbyt szybko zniknął ze sceny

Nirvana zakończyła działalność w 1994 r. po samobójczej śmierci swojego lidera, Kurta Cobaina. Grupa największą popularność zdobyła dzięki albumowi „Nevermind”. Potem nagrała m.in. o wiele trudniejszy w odbiorze „In Utero” czy akustyczną płytę dla MTV.

Dziś zespół uchodzi za jedną z pierwszych formacji w historii muzyki, jakie grały grunge – podgatunek rocka charakteryzujący się brudnym brzmieniem i naleciałościami punka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments