Render Cube chce na NewConnect w 2021 r. Medieval Dynasty motorem napędowym? Komentuje Damian Szymański

646

Render Cube rozpoczął dziś przyjmowanie zapisów na akcje w ramach I transzy emisji akcji serii C, skierowanej do większych inwestorów indywidualnych. Natomiast 27 lipca rozpoczną się zapisy w transzy prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl. Spółka chce pozyskać łącznie niemal 4 miliony złotych przygotowując się do debiutu na NewConnect przed końcem 2021 r. Więcej na temat obecnej działalności i przyszłych planów w rozmowie z prezesem spółki.

Render Cube zmierza na NewConnect na fali sukcesu Medieval Dynasty

Środki z emisji zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na utworzenie drugiego, równolegle pracującego zespołu, koncentrującego się na rozszerzeniach do gry “Medieval Dynasty” w formie DLC. Tytuł okazał się ogromnym rynkowym sukcesem.

– To było dość zaskakujące, bo spodziewaliśmy się dobrego wyniku na samym początku, jak tylko gra wyszła w zeszłym roku. Obserwowaliśmy te wszystkie wyniki, które zaczęły się kręcić przez pierwszą dobę, później przez tydzień, później przez miesiąc. I byliśmy bardzo mile zaskoczeni, pozytywnie zaskoczeni. Myślę, że tutaj zadziałała formuła, którą zrobiliśmy, czyli połączenie gatunków jak survival, city building i jeszcze dodatkowo do tego były rpg-owe elementy. Ludziom się to bardzo spodobało, bardzo fajny był ten odbiór gry. – wskazuje Damian Szymański.

Render Cube to łódzkie studio deweloperskie założone w 2012 r. W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych, zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracami z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image. W ostatnich latach spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, wydawanych na platformach PC.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments