Pożyczka ratalna sposobem na realizację Twoich celów

0

Pożyczka ratalna to produkt finansowy oferowany przez instytucje pozabankowe. Niestety, na rynku można natknąć się na wielu nierzetelnych pożyczkodawców. Pożyczka ratalna jest ciekawym sposobem na pozyskanie środków finansowych, jednak podczas wyboru oferty należy dokładnie sprawdzić jej warunki.

Cechy charakterystyczne pożyczek ratalnych

Pożyczka ratalna znacząco różni się od produktów oferowanych przez banki. Odmienne są m.in.: procedura wnioskowania i przyznawania finansowania oraz parametry oferty. Tego typu produkty to dobry sposób na realizację założonych celów i zaplanowanych inwestycji.

Pożyczki ratalne zazwyczaj obejmują udzielenie środków pieniężnych na krótki okres. Najkrótsze terminy zaczynają się już od dwunastu miesięcy, najdłuższe sięgają kilkudziesięciu.

Pożyczki ratalne oferowane są głównie w stosunkowo niskich kwotach (1000 do 30 000 złotych), choć nie jest to regułą. W razie potrzeby można znaleźć również propozycje obejmujące zarówno wyższe, jak i niższe kwoty.

To, co wyróżnia pożyczki ratalne z perspektywy klienta, to minimum formalności oraz szybkość wypłaty środków. Od początku procesu wnioskowania o pożyczkę wymagane są jedynie podstawowe dane (takie jak te zawarte w dowodzie osobistym, a także numer telefonu i adres e-mail). Zaświadczenie o dochodach uzyskane z zakładu pracy będzie potrzebne tylko w niektórych przypadkach. Gdy już przejdziesz przez proces wstępny, środki zostaną Ci wypłacone nawet w kilka minut.

Czy pożyczka ratalna jest dla mnie?

Pożyczki ratalne można uzyskać zdecydowanie łatwiej niż kredyt w banku. Wymagania stawiane pożyczkobiorcy nie są skomplikowane. Najważniejszym warunkiem, który musisz spełnić, jest odpowiednia wysokość miesięcznych dochodów, posiadanie dowodu osobistego oraz ukończenie odpowiedniego wieku (w zależności od produktu).

Pożyczkę ratalną można w niektórych przypadkach uzyskać bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Również zaświadczenie od pracodawcy nie zawsze będzie konieczne. Na rynku znajduje się coraz więcej propozycji pożyczek na dowód. Z ofert tego typu może więc skorzystać praktycznie każdy pełnoletni obywatel.

Koszty pożyczek ratalnych

Koszt pożyczek ratalnych zależy od wybranej oferty. Różnice mogą być wysokie i zależą nie tylko od oprocentowania pożyczki. Planując skorzystanie z oferty, musisz uwzględnić również prowizję, opłaty okołopożyczkowe i ewentualne koszty przedłużenia pożyczki. Głównym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Jak dokonać wyboru najlepszej pożyczki ratalnej?

Wybór odpowiedniej pożyczki ratalnej powinien być przez Ciebie dokonany świadomie. Na początku zestaw ze sobą dostępne oferty i porównaj ich koszty. Różnice mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent! Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze przemyśl, ile środków rzeczywiście potrzebujesz i zaplanuj spłatę środków w domowym budżecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments