– Warto namawiać Polskie Stronnictwo Ludowe na czasowe wsparcie premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, żeby pozbyć się szkodnictwa, jakim w mojej ocenie jest Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska, i otworzyć drogę do środków unijnych – powiedział poseł PSL Marek Sawicki. Czy to zapowiedź koalicji PiS z PSL?

Ludowcy otwarci na współpracę z PiS?

Sawicki udzielił wywiadu w Polskim Radiu 24. Wypowiedział się nt. reformy wymiaru sprawiedliwości.

– (…) jednym z ważnych problemów jest reforma wymiaru sprawiedliwości, który sprawiedliwość od obywateli oddalił, a nie przybliżył. Na orzeczenie sądu nie czekamy już trzy, cztery miesiące, jak było to jeszcze przed rokiem 2016, tylko czekamy już ponad siedem miesięcy. Więc ta reforma, którą przeprowadził Zbigniew Ziobro, z punktu widzenia organizacji i sprawności polskich sądów, jest na nic – ocenił.

Potem wszedł na temat relacji Polski z Unią Europejską. Powiedział, że „główne problemy, które powstają na linii Polska – Unia wynikają z antyeuropejskiej podstawy Zbigniewa Ziobry i jego środowiska politycznego, i ciągłego poganiania, ustawiania pana premiera (Mateusza Morawieckiego) w roli tego +chłopca do bicia+, którym niestety od czasu do czasu się staje”.

– Więc, żeby nie szkodzić Polsce, żeby z jednej strony odwrócić nieefektywną, szkodliwą reformę wymiaru sprawiedliwości, a z drugiej strony przywrócić także realnie środki, jakie Unia Europejska zobowiązana jest Polsce wypłacić, a tylko przez upór Zbigniewa Ziobry i brak decyzji o likwidacji Izby Dyscyplinarnej (Sądu Najwyższego) nadal tkwimy w tym klinczu, to rzeczywiście w takich warunkach, do zarządzenia wyborów parlamentarnych, czy w konstytucyjnym terminie, czy też wcześniejszych – tak, ja bym namawiał swoje środowisko polityczne: +Wyrzucamy Ziobrę i Solidarną Polskę, reformujemy wymiar sprawiedliwości, otwieramy drogę do środków unijnych dla polskich przedsiębiorców, rolników, samorządowców, dla Polski, i zaczynamy funkcjonować, jako kraj normalnie, w rodzinie państw europejskich, w rodzinie cywilizowanych państw świata+ – powiedział. – Za to warto namawiać Polskie Stronnictwo Ludowe na czasowe wsparcie Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego, żeby pozbyć się szkodnictwa, jakim w mojej ocenie jest Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska – dodał.

PSL w rządzie?

Mówiąc o ewentualnych funkcjach w rządzie dla ludowców, Sawicki powiedział, że „można rozmawiać o funkcjach, można rozmawiać o ministerstwach tylko wtedy, kiedy jest ku temu miejsce”.

– Dzisiaj wiemy doskonale, że Jarosław Kaczyński nie pozbędzie się Zbigniewa Ziobro, nie usunie Solidarnej Polski. A więc temat, który sugerowałem, w mojej ocenie, kompletnie nie istnieje, zamyka się i kropka – powiedział podsumowując swoje rozważania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments