Rower to już przeżytek? Jakie prezenty komunijne kupujemy w 2021?

0
Prezenty na komunię 2021

Już długi weekend majowy był pierwszym, w którym rozpoczęły się pierwsze komunie. Tradycyjnie przystępują do nich trzecioklasiści. Dla wiernych kościoła katolickiego – zarówno przystępujących do sakramentu Eucharystii dzieci, jak i ich rodziców – to wielkie wydarzenie religijne, ale i wyzwanie. W tym roku uroczystości będą miały wymiar kameralny – ze względu na obowiązujące nadal obostrzenia związane z pandemią. W kościołach spotkają się małe grupki uczestników, nie będzie wielkich przyjęć.

Nie zmienia to jednak faktu, że nadal panuje przekonanie, iż należy dziecku wręczać bardziej okazałe prezenty niż w przypadku innych uroczystości. Jakie podarunki okazują się największymi tegorocznymi hitami komunijnymi? Co obecnie uchodzi za najlepszy prezent dla dziecka na tę okazję? Przekonamy się poniżej.

Prezenty na komunię 2021 – laptop

Pierwsza komunia może być świetną okazją do sprawienia dziecku jego pierwszego “dorosłego” komputera. To właśnie wtedy przecież uczniowie zaczynają mierzyć się w szkole z coraz trudniejszymi zadaniami, które często wymagają użycia komputera. Prezent ten będzie przydatny szczególnie teraz, gdy większość zajęć prowadzonych jest w trybie zdalnym. Ważne, aby w obecnych czasach taki sprzęt był uniwersalny i służył także do rozrywki – warto więc postawić na wysokiej jakości laptop gamingowy. Powinien charakteryzować się dobrą wydajnością, szybkością działania i dobrymi parametrami technicznymi.

Prezenty na komunię 2021 – smartfon

Wielofunkcyjny smartfon to dobra, uniwersalna propozycja, jeśli nie mamy pomysłu na to, jakie prezenty na komunię wybrać. O ile kupowanie dziecku topowego smartfona będzie niepotrzebnym wydatkiem, o tyle zakup telefonu ze średniej półki cenowej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zacięta rywalizacja między producentami telefonów sprawia, że nawet nieco tańsze telefony coraz częściej pochwalić się mogą wieloma niezwykle zaawansowanymi funkcjonalnościami czy obłędnym designem. Smartfon to podarunek, który w ostatniej dekadzie co roku znajduje się na szczycie popularności prezentów komunijnych.

Prezenty na komunię 2021 – smartwatch

Tradycyjne zegarki dziecięce powoli odchodzą w niepamięć. Ich miejsce coraz częściej zaczynają zastępować smartwatche, łączące w sobie takie funkcje, jak czasomierz, krokomierz, GPS, a nawet aparat fotograficzny. Taki gadżet pomaga dzieciom w codziennych czynnościach, jednocześnie sprawiając im mnóstwo frajdy. Jest to także urządzenie przydatne rodzicom, ponieważ pomaga zlokalizować, gdzie znajduje się dziecko.

Prezenty na komunię 2021 – hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to zdecydowanie najbardziej niespodziewany wielki hit wśród tegorocznych prezentów na komunię. Hulajnoga elektryczna zachęci dziecko do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu oraz pozwoli mu łatwo dotrzeć w wybrane miejsce. Poza tym zagwarantuje doskonałą zabawę. Dodatkowo, na takiej hulajnodze rozwija się wiele umiejętności takich jak koordynowanie równowagi, obsługa pojazdów napędzanych elektrycznie czy zaznajamianie się z prawem drogowym. Wydaje się więc, że to doskonały prezent na komunię. Warto pamiętać, aby wybrać model z dobrą baterią, żeby pojazd dziecka szybko się nie rozładowywał.

Prezenty na komunię 2021 – deskorolka elektryczna

Ciekawym i dość nietuzinkowym prezentem na komunię jest także deskorolka elektryczna, zwana też czasem hoverboardem. To nic innego, jak napędzany silnikiem jeździk, którym steruje się, odpowiednio balansując ciałem. Korzystanie z niego nie wymaga ani wielkich umiejętności, ani szczególnej kondycji. Wręcz przeciwnie – ten niepozorny gadżet może być sprytnym sposobem na zachęcenie dziecka do podjęcia większej aktywności fizycznej. Na rynku występują różne modele, ich ceny zależą od konstrukcji, wyglądu i parametrów technicznych.

Prezenty na komunię 2021 – czytnik e-booków

W czasach, w których dzieci coraz rzadziej sięgają po papierowe książki, dobrym prezentem – wpływającym korzystnie na ich rozwój – może być elektroniczny czytnik książek. W formie e-booków dystrybuowane są obecnie wszelkiego rodzaju powieści młodzieżowe oraz lektury szkolne – do których dzięki tego typu urządzeniu można mieć darmowy dostęp. Co więcej, czytnik doskonale sprawdza się w podróży. Prezent taki może być zatem zarówno atrakcyjny, “gadżeciarski”, jak i praktyczny. Z reguły dzieci mają tendencje do chętnego sięgania po książki na takich urządzeniach.

Prezenty na komunię 2021 – dron

Doskonałym pomysłem na nowoczesny i innowacyjny prezent na komunię może być również dron. Takie urządzenie może pobudzić wyobraźnię dziecka i dać mu szansę na zyskanie nowej pasji oraz poznanie świata z innej strony. Poza tym to kolejny prezent, który niejako nakłania do oderwania się od wirtualnego świata i wyjścia na zewnątrz. Dodatkowo, sterowanie dronem wymaga dużej zręczności oraz koordynacji ruchowej, dzięki czemu dziecko będzie rozwijać te umiejętności.

Prezenty na komunię 2021 – konsola do gier

Kolejnym wielkim hitem, jeśli chodzi o prezenty na komunię, jest konsola do gier. Nauka dowodzi, że granie w gry wideo rozwija nasz umysł. Konsola nie musi być zatem narzędziem zabijania kreatywności i relacji międzyludzkich, lecz wręcz przeciwnie – może stać się sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny i znajomych. Można więc powiedzieć, że jest to urządzenie uniwersalne, które przy odpowiednim doborze gier pozwoli na wspólny relaks wraz z najbliższymi. Dodatkowo, konsolę można wykorzystywać także do oglądania filmów, słuchania muzyki czy przeglądania stron internetowych.

Prezenty na komunię 2021 – zestaw Lego Mindstorms

Tradycyjne klocki Lego wciąż są oczywiście całkiem niezłym, klasycznym pomysłem na prezent komunijny, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zestaw Lego Mindstorms. Ta seria klocków to świetny i dość zaawansowany wstęp do nauki programowania i robotyki. Choć z zestawów Lego tej kolekcji korzystają nawet studenci kierunków technicznych, to trzecioklasista także powinien dać sobie z nimi radę, fantastycznie się przy tym bawiąc i zyskując nowe, naprawdę użyteczne w przyszłości umiejętności. Lego Mindstorms na pewno rozwinie kreatywność i logiczne myślenie dziecka, a być może nawet i uruchomi w nim nową, niezwykle wartościową pasję.

Prezenty na komunię 2021 – rower

Najbardziej tradycyjny i klasyczny prezent na komunię, o którym swego czasu marzyła większość obecnych rodziców, jest rower. Okazuje się, że ten pomysł dziś wcale nie jest przestarzały – nadal nie wyszedł on z mody. Rower to po prostu świetny pojazd dla trzecioklasisty. Kupując go, wspieramy aktywność i ruch na świeżym powietrzu. Wybór tutaj mamy spory – zarówno pod względem kolorystyki, jak i rodzaju. W przypadku chłopca warto zdecydować się na rower górski, a dla dziewczynki najczęściej na ogół najlepszy okazuje się rower miejski typu holenderskiego. Trzeba jednak pamiętać, że dziecko przystępujące do komunii ma średnio 120 centymetrów wzrostu. Z tego względu prawdopodobnie należy wybrać rower z kołami o średnicy 24 cali.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments