Prezenty dla inwestorów i traderów – pomysły na świąteczne podarunki

857

Do Wigilii pozostały dwa dni! Tak, to ostatni moment, by kupić prezenty dla swoich bliskich. Jeśli zaś w gronie tych ostatnich są jacyś inwestorzy, mamy dla ciebie parę propozycji na to, jakie podarki im wręczyć.

Szelki maklera

Kto z traderów o nich nie marzy?! A przede wszystkim kto, nie chce wyglądać jak zawodowy makler rodem z Wall Street? Może więc warto kupić tę część ubioru bliskiej ci osobie, która pasjonuje się giełdą? Pomysł o tym!

„Śladami Warren Buffetta”

najlepsi inwestorzy

Buffett to jeden z najlepszych inwestorów świata. Może więc warto poznać jego biografię lepiej, by też trafniej pomnażać swoje pieniądze?

„Poznaj historię najwybitniejszego inwestora na świecie, naucz się jego zasad zarządzania pieniędzmi i dobierania inwestycji. To nie jest ozdoba domowej biblioteczki, a praktyczna książka, która może zmienić Twoje podejście do inwestowania”

– zachęca nas autor „Śladami Warrena Buffetta”. My zaś odsyłamy do jego strony internetowej – sladamibuffetta.pl.

„Sztuka negocjacji w stylu Donalda Trumpa”

Kolejna wartościowa książka.

„Styl Donalda Trumpa jest dowodem na to, że „pozycja siły” nie oznacza bezwzględności. Negocjowanie w jego wydaniu polega na zrozumieniu natury ludzkiej i wykorzystaniu tej wiedzy, by zmotywować innych do uznania naszych racji. Krocząc wytyczoną przez niego ścieżką, poznasz efektywne taktyki negocjowania wszelkiego rodzaju oficjalnych i osobistych transakcji. Zacznij od opanowania ośmiu kluczowych elementów stylu negocjacyjnego Trumpa”

– to opis wydawcy.

pułapka tukidydesaMy dodamy, że to naprawdę wartościowa lektura. Trump może i uchodzi za kontrowersyjnego polityka, ale swoją karierą pokazał, że jest świetnym biznesmenem. Ta pozycja to więc świetna okazja, by poznać parę jego tricków.

Książka o krytowalutach

Kryptowaluty są dla wielu inwestorów nadal pewnym novum. Może więc warto poczytać i o nich. Na rynku dostępna jest np. książka Szczepana Bentyna i Michała Grzybkowskiego „Kryptowaluty”, która przybliża ten temat z dużą lekkością. Jeśli ktoś nie miał dotąd kontaktu z Bitcoinem, może być to dobry start.

„Jesteś bez grosza na własne życzenie”

Często na naszym portalu piszemy wam o tym, jak zacząć oszczędzać, więcej zarabiać i ogólnie lepiej radzić sobie z finansami. Larry Winget w swojej książce tłumaczy, jak stać się bogatszym, niż obecnie się jest:

„Jeśli chcesz, możesz stać się bogaty. Ale najpierw musisz przestać być bez grosza i zacząć iść do przodu!Wszyscy mówimy, że potrzebujemy stabilizacji, oszczędności i wolności finansowej. Jednak to, co robimy, często przeczy naszym słowom. Krok po kroku, Larry pomaga nam określić błędy w naszym postępowaniu, podpowiada jak je skorygować i w konsekwencji pozbyć się długów. Bez względu na to, czy twoim celem jest wyjście z długów, czy zaoszczędzenie pieniędzy na dom, książka ta, poprzez bezpośrednie i bezpardonowe, aczkolwiek mądre rady Larry’ego, pomoże ci je zrealizować. Pokaże ci nie tylko, jak zmienić nastawienie do życia, ale wskaże również praktyczne działania, które doprowadzą cię do celu. Jeśli jesteś kimś, kto marzy, żeby zostać bogatym, ale jakoś nie może tych marzeń zrealizować; jeśli chcesz odmienić swoje życie i wreszcie uzyskać wolność finansową; jeśli ugrzęzłeś w długach i nie możesz przestać funkcjonować w schemacie od pierwszego do pierwszego; jeśli wydajesz więcej niż zarabiasz i nie bardzo wiesz, jak to zmienić, to książka ta jest dla ciebie!”

 “Denacjonalizacja pieniądza”

A może coś z klasyki? „Denacjonalizacja pieniądza” Friedricha Augusta von Hayeka przybliża nam naturę pieniądza, a także to, dlaczego waluty, którymi zarządza rząd nie są najlepszym rozwiązaniem dla obywateli. Lektora kontrowersyjna, ale i wizjonerska. W końcu Hayek niejako przewidział to, że w przyszłości (czyli dziś) zaczną powstawać prywatne waluty firm (vide Libra Facebooka). Przyda się fanom Forexa.

Coś dla początkujących

Każdy kiedyś zaczynał. Może więc, jeśli widzisz, że ktoś z twojego otoczenia, dopiero zaczyna się interesować giełdą, warto kupić mu „Giełdę Papierów Wartościowych dla bystrzaków” Tobiasza Malińskiego. Chyba trudno o bardziej przejrzysty wstęp do wkroczenia na parkiet!

Inne nasze propozycje poznasz oglądając poniższe video:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments