PKO ubezpieczenie podróżne – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty ubezpieczeniowej?

0
Ubezpieczenie podróżnicze

Ubezpieczenie podróżne zabezpieczy turystę w wielu potencjalnie ryzykownych sytuacjach. Niezależnie od preferencji, najlepiej zdecydować się na jak najszerszy zakres ochrony. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności związanych z kosztami leczenia, w przypadku konieczności skorzystania z pomocy lekarza podczas podróży zagranicznej. Warto wybierać ubezpieczenia zapewniające nie tylko ochronę zdrowia, ale również bagażu podróżnego, w którym mogą znajdować się cenne przedmioty (np. kamera, aparat).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty ubezpieczeniowej?

Ubezpieczenie podróżne jest nieco bardziej skomplikowanym pojęciem niż ubezpieczenie OC samochodowe. W tym wypadku najtańsza opcja może okazać się niewystarczająca, ponieważ sytuacje, jakie spotykają nas w czasie podroży, mogą być naprawdę trudne do przewidzenia. Na jakie 3 elementy zwrócić uwagę przy wyborze oferty ubezpieczeniowej?

1. Konkretne usługi medyczne

Przy wyborze oferty ubezpieczeniowej musimy zwrócić uwagę na sumy ubezpieczenia umożliwiające realizację większości usług medycznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ sugerujemy się łącznym limitem na leczenie wynoszącym przykładowo od 30 000 do 50 000 euro. Nie zwracając uwagi na to , że ubezpieczenie turystyczne, które wykupiliśmy posiada podlimity na konkretne usługi np. maksymalnie 300 euro na stomatologa

2. Koszty pomocy medycznej za granicą

Koszty pomocy medycznej za granicą są wysokie, a w niektórych krajach nawet bardzo wysokie tak jak Japonia, czy USA. Oprócz leczenia ambulatoryjnego, transportu do kraju, hospitalizacji i cen leków istotny jest również dostęp do prywatnych placówek medycznych, w których wizyta może okazać się niezbędna.

Warto zatem wykupić ubezpieczenie turystyczne obejmujące wszystkie powyższe usługi – pozwoli to ograniczyć koszty ewentualnej hospitalizacji do niezbędnego minimum. Opłacamy wyłącznie składkę, a porycie kosztów leczenia spoczywa na firmie ubezpieczeniowej.

3. Bezpieczeństwo zakupu ubezpieczenia w PKO

Ubezpieczenie podróżne można zakupić online bez wychodzenia z domu. Warto zrobić to z wyprzedzeniem na 1 lub 2 dni przed wyjazdem, Zwróćmy też uwagę na dodatkowo zniżki i rabaty. PKO Ubezpieczenia oferuje do niej atrakcyjne zniżki m.in. zniżka rodzinna.

Przed wyborem najlepszej oferty ubezpieczeniowej sprawdź aktualne komunikaty Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu dokładnego rozeznania się na temat sytuacji epidemiologicznej w kraju, do którego masz zamiar się udać. Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem turystycznym w PKO odwiedź naszą placówkę, napisz maila lub zadzwoń

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments