To, co dzieje się teraz w kraju, nie szkodzi PiS-owi. To przynajmniej wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

PiS nadal liderem

Partia rządząca nadal pozostaje liderem nowego sondażu. Cieszy się poparciem na poziomie aż 33 proc. W porównaniu do poprzedniego sondażu odnotowała nieznaczny wzrost – o 0,9 pkt proc.

To o tyle zaskakujące, że w ostatnim czasie ugrupowanie było mocno krytykowane za wprowadzenie w życie Polskiego Ładu. Program reformy systemu podatkowego w kraju okazał się pełny luk i błędów. Polacy zdają się jednak tego nie widzieć.

Jak radzi sobie opozycja?

Jak wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski na KO głos oddałoby teraz tylko 25,1 proc. Przed świętami – gdy wykonano poprzednie badanie – było to 24,9 proc. badanych.

Na trzecim miejscu podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 11 proc. (wzrost o 1,8 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem).

Na Lewicę zagłosowałoby zaś 8,2 proc. wyborców (wzrost o 0,1 pkt proc.), na Konfederację – sojusz liberałów z narodowcami – 8 proc. (wzrost o 2,9 pkt proc.), a na PSL – 7,6 proc. respondentów (wzrost o 1,1 pkt proc.).

Najnowszy sondaż przeprowadzono w dniach 6-7 stycznia. Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 52,5 proc. ankietowanych.

Polski Ład – jak oceniają go Polacy?

W nadchodzących tygodniach kluczowe może być to, jak wyborcy ocenią Polski Ład.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytano czy rozwiązania przyjęte w Polskim Ładzie są dla nich korzystne, czy nie. Jakie są wyniki?

Tylko 20,6 proc. respondentów uważa, że „Polski Ład” wprowadza korzystne dla nich rozwiązania. 39,2 proc. ankietowanych jest zdania, że rozwiązania „Polskiego Ładu” są dla nich niekorzystne.

30,6 proc. respondentów nie wie jeszcze, czy „Polski Ład” będzie dla nich korzystny czy nie.

9,6 proc. ankietowanych nie zna rozwiązań „Polskiego Ładu”.

Jak widać, mimo powyższego, PiS nadal króluje na scenie politycznej. Dlaczego tak się dzieje? To po części efekt słabości opozycji, która nie potrafi się zjednoczyć, a nawet stworzyć w miarę spójnego programu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments