Władze Barcelony zezwoliły na pierwszy większy koncert od roku. Przyszło na niego 5000 osób. Cel? Sprawdzić, czy w czasach pandemii można organizować tego typu wydarzenia.

Pierwszy koncert od roku

W Barcelonie odbył się największy koncert w Europie od ponad roku, czyli czasu kiedy to wybuchła pandemia Sars-Cov-2. Władze miasta zezwoliły na zorganizowanie próbnego koncertu, w którym mogło uczestniczyć maksymalnie 5000 osób. Co ciekawe, dystans społeczny nie był wymagany, ale uczestnicy musieli nosić maski.

To nie koniec. Wszystkich uczestników poddano najpierw testowi na covid. Ten ostatni był wliczony w cenę biletu, za który należało zapłacić 20 euro. Wyniki badania uczestnicy otrzymali na swój telefon w ciągu jedynie 15 minut. U trzech fanów muzyki test dał jednak wynik pozytywny i w efekcie nie zostali oni wpuszczeni do budynku, gdzie odbywał się koncert.

Występ odbył się w hali Palau Sant Jordi. Gwiazdą był hiszpański zespół rockowy Love Of Lesbian. Przedsmak tego, co czeka nas po pandemii, można obejrzeć poniżej:

Warto jednak dodać, że koncert był elementem szerszego eksperymentu. Ten ma pomóc sprawdzić, na ile duże koncerty są bezpieczne w czasach pandemii covid. Ponadto badano, na ile skuteczne są szybkie metody wykrywania zakażeń.

Koncerty w Polsce

Sytuacja rynku koncertowego w Polsce jest jednak nieciekawa. Właśnie poznaliśmy przyszłość tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival.

„Kiedy 11 miesięcy temu przekazywaliśmy Wam informację o przełożeniu Orange Warsaw Festival, cały muzyczny świat wierzył, że rok wystarczy, aby poukładać ten pandemiczny chaos. I rzeczywiście – przy coraz większej liczbie zaszczepionych osób już teraz widzimy przyszłość festiwali w jasnych barwach. Niestety, dziś wiemy, że nawet przy spełnieniu optymistycznych wariantów zaszczepienia, w panującej obecnie rzeczywistości i uwarunkowaniach międzynarodowych, przygotowanie festiwalu w planowanym terminie nie jest możliwe. Oznacza to, że pomimo ogromnej i nieustannej pracy, 2021 będzie rokiem bez OWF”

– podali organizatorzy.

„Nowe daty Orange Warsaw Festival to 3-4 czerwca 2022. Każdy dotychczas zakupiony bilet zachowuje ważność na nowy termin. Dobra wiadomość jest taka, że jeden z headlinerów – Tyler, The Creator oraz fantastyczny BROCKHAMPTON, już potwierdzili swój udział w nowych datach festiwalu w roku 2022! A do tego pojawi się wielu nowych artystów, których będziemy ogłaszać w nadchodzących miesiącach”

– dodali.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments