Nowy sondaż bez zaskoczeń: PiS nadal liderem, Lewica bez zmian

999
zjednoczona prawica

Ostatnie zamieszkanie dot. głosowania w Sejmie nad unijnym programem odbudowy gospodarki po pandemii miało zmienić polską scenę polityczną. Nowy sondaż IBRiS nie pokazuje jednak żadnej rewolucji.

Nowy sondaż, zmian brak

Nadal to Prawo i Sprawiedliwość jest tą partią, która cieszy się największym poparciem. Głos na tę ugrupowanie chce oddać aż 35,1 proc. badanych. To wzrost o 2 pkt proc. w stosunku do badania IBRiS z dn. 24-25 kwietnia.

Drugim najwyższym poparciem cieszy się Polska 2050. Partia Szymona Hołowni może się pochwalić 19,9 proc. To więcej o 2,8 pkt proc. niż w kwietniu.

Na podium znajduje się też Koalicja Obywatelska. Popiera ją 14,7 proc. badanych. Oznacza to spadek notowań o 1,4 pkt proc.

Lewica bez przełomu

Z kolei Lewica może liczyć na 9,1 proc. głosów. Co ciekawe, to tyle samo, co podczas poprzedniego badania IBRiS dla Onetu. Wielu liczyło, że fakt, że Lewica stanęła w czasie słynnego głosowania po stronie PiS, a nie KO, odmieni los tej partii. Na razie nic na to nie wskazuje.

Spadło z kolei poparcie dla Konfederacji. Popiera ją 5,8 proc. badanych, to mniej o 1,9 pkt proc.

Tylko 5,6 proc. chce zagłosować na PSL – Koalicję Polską. To skok o 1,2 pkt proc. niż w kwietniu.

Sondaż dla Onetu przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS w dniach 8-9 maja. Badanie zrealizowano metodą telefoniczną, a także przy pomocy standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na próbie 1100 osób.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments