Nowa Zelandia odmraża rynek koncertów

0
koncerty w europie

W Nowej Zelandii odbył się pierwszy od ponad roku wielki festiwal muzyczny. Chodzi o CubaDupa. To darmowa impreza, którą zorganizowano w Wellington. Ściągnęła 120 tysięcy osób. Na aż 50 scenach wystąpiło ponad 500 artystów.

Nowa Zelandia chce powrotu koncertów

Dziś na całym świecie nikt nie organizuje wielkich festiwali i tego typu imprez muzycznych. Gwiazdy zmieniają też daty swoich tras na 2022 r. Wczoraj taką decyzję ogłosił np. zespół Pearl Jam, który już drugi raz przełożył swój występ m.in. w naszym kraju. Okazuje się jednak, że Nowa Zelandia chce powoli odmrażać rynek koncertów.

Lider nowozelandzkiego zespołu SIX60, Matiu Walter, powiedział w wywiadzie dla „NME”:

„Koncerty są ważne dla muzyków, bo nie tylko w ten sposób zarabiamy na życie, ale są one istotne dla naszego zdrowia psychicznego. To samo dotyczy fanów. Musisz chodzić na koncerty, jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie psychiczne.”

Koncert w Barcelonie

Podobne próby są podejmowane w Europie. W Barcelonie odbył się największy koncert w Europie od ponad roku, czyli czasu kiedy to wybuchła pandemia Sars-Cov-2. Władze miasta zezwoliły na zorganizowanie próbnego koncertu, w którym mogło jednak uczestniczyć maksymalnie tylko 5000 osób. Co ciekawe, dystans społeczny nie był wymagany, ale uczestnicy musieli nosić maski.

Warto dodać, że to nie koniec niedogodności. Wszystkich uczestników poddano najpierw testowi na covid. Ten ostatni był wliczony w cenę biletu, za który należało zapłacić 20 euro. Wyniki badania uczestnicy otrzymali na swój telefon w ciągu jedynie 15 minut. U trzech fanów muzyki test dał jednak wynik pozytywny i w efekcie nie zostali oni wpuszczeni do budynku, gdzie odbywał się koncert.

Występ odbył się w hali Palau Sant Jordi. Gwiazdą był hiszpański zespół rockowy Love Of Lesbian. Przedsmak tego, co czeka nas po pandemii, można obejrzeć poniżej:

Mimo pierwszy prób reaktywacji rynku koncertowego wątpliwe jest, byśmy pojechali w tym roku np. na letnie festiwale. Najpewniej występy na żywo wrócą dopiero w 2022 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments