Notowania dolara powyżej 4,45 PLN. Rynek franka do złotego.

0
dolar

W piątek, 9 grudnia złotówka traciła w stosunku do głównych światowych walut. Najlepiej wypadł szwajcarski frank. Ogólnie tego dnia kurs franka do złotego wzrósł o ponad 4 grosze. Podobny wzrost wykazała para GBP/PLN. Najmniejszy zysk z kolei przypadł rynkowi EUR/PLN. Lepiej w ostatni piątek wypadł również amerykański dolar. Notowania dolara oscylują dziś, w poniedziałek 12 grudnia powyżej 4,45 PLN. Jak wygląda sytuacja polskiego złotego na początku nowego tygodnia?

Euro ponad wsparciem

Kurs pary EUR/PLN w ostatnich dniach walczył o utrzymanie zakresu wsparcia. Mowa o przedziale cenowym 4,6700-4,6830 PLN. Finalnie ostatni dzień zmagań euro i złotówki wypadł na korzyść pierwszej waluty. Jednak tak jak wspomnieliśmy, notowania euro do złotego niewiele zyskały. Wystarczyło to, aby para EUR/PLN utrzymała się ponad wsparciem.

Notowania USD/PLN powyżej 4,45 PLN, co dalej?

Amerykański dolar w relacji do złotego odbił się w piątek od istotnej strefy cenowej: 4,3965-4,4200 PLN. Ogólnie para walutowa USD/PLN wykazała wówczas wzrost o blisko 2 grosze. Dziś od rana dolar zyskuje i przed godziną 9 rano notowania USD/PLN oscylują powyżej 4,45 PLN.

W najbliższych godzinach dolar postawić może na kontynuowanie podbicia. Rynek ma realną szansę na powrót do 4,48 PLN. Za takim ruchem przemawiać mogłaby chęć podejścia dolara do zakresu średniej.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 12.12.2022

Para GBP/PLN walczy o 5,45 PLN

Funt bardzo dobrze spisał się wobec złotego na koniec poprzedniego tygodnia. Kurs pary GBP/PLN sięgnął wówczas najwyżej okolic 5,4850 PLN. Piątkowe zmagania zakończyły się jednak nieco poniżej 5,46 PLN. Z kolei dziś rano funt para GBP/PLN walczy o utrzymanie się powyżej 5,45 PLN.

Frank ze skokiem notowań

Szwajcarski frank spośród głównych walut wypadł w piątek najlepiej wobec polskiego złotego. Kurs franka do złotego wykazały skok notowań o 4 grosze. Rynek pary CHF/PLN powróciły tym ruchem do strefy oporu: 4,7620-4,7860 PLN.

Teraz warto będzie obserwować, czy frank zdoła przeważyć na zakresie oporu. Jak na razie w poniedziałek rano kurs CHF/PLN oscyluje tuż poniżej 4,76 PLN. Czy frank podejmie się przełamać strefę oporu: 4,7620-4,7860 PLN?

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 12.12.2022

Podsumowanie

Polska złotówka od rana przeważnie zyskuje wobec światowych walut. Jedynie euro okazuje się lepsze od złotego. Czy rodzima waluta pokaże wzrost na początku nowego tygodnia?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments