Zarabiaj i zwiedzaj z programem Au Pair

au pair

Marzenie o podróży do Stanów Zjednoczonych nie jest wcale takie proste do zrealizowania. Przede wszystkim loty są dość drogie, a żeby zwiedzić przynajmniej część niezwykłych atrakcji w Ameryce, musimy mieć naprawdę sporo czasu. Pomocny może okazać się program Au Pair. Na czym polega i kto może wziąć w nim udział? Czy to naprawdę możliwe, żeby spędzić w Stanach Zjednoczonych nawet 2 lata bez konieczności płacenia za pokój i wyżywienie?

Jak wygląda program Au Pair?

Wyjazd na przygodę za granicą dla wielu osób pozostaje w strefie marzeń. Największym ograniczeniem w większości przypadków są pieniądze. Jednak istnieje rozwiązanie, które umożliwia nam wyjazd do Stanów Zjednoczonych nawet na 2 lata. Program Au Pair istnieje od ponad 30 lat. Działa aż w 55 różnych krajach. Dla wielu osób daje on możliwość spełnienia marzeń o nauce oraz zwiedzaniu Ameryki.

au pair Program Au Pair skierowany jest do osób w wieku od 18 do 26 lat. Przyjeżdżają one do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy J-1 na okres od 12 do nawet 24 miesięcy. W tym czasie mieszkają z rodziną, która zdecydowała się wziąć udział w programie i zajmują się dziećmi. W zamian za pomoc mają dach nad głową, własny pokój, wyżywienie, kieszonkowe oraz możliwość uczestniczenia w licznych kursach w amerykańskich college. A jak właściwie wyglądają obowiązki Au Pair?

Osoba, która zdecydowała się na program Au Pair, mieszka z rodziną goszczącą. Otrzymuje własny pokój, wyżywienie oraz kieszonkowe co tydzień na własne potrzeby. Zadaniem Au Pair jest pomoc w opiece nad dziećmi. Tak naprawdę obowiązki są uzależnione od tego, w jakim wieku są dzieci. Starszych podopiecznych Au Pair odwozi do szkoły, przygotowywanie posiłków, a także zabawa. Rodzina goszcząca oczekuję, że dzieci będą bezpieczne, Au Pair zadba o ich rozwój i samopoczucie. W pewnym sensie osoba biorąca udział w programie staje się członkiem rodziny.

Co ważne program Au Pair to nie tylko praca. Osoby, które zdecydują się wziąć w nim udział, mają naprawdę mnóstwo możliwości. Co poza wizytą w Stanach Zjednoczonych daje program Au Pair? Zwiedzanie Ameryki to nie wszystko.

Jakie możliwości daje program Au Pair?

W ramach programu możemy wybrać się do Stanów i uczestniczyć w zajęciach na amerykańskich college i uczelniach. Ponadto koszty nauki pokrywane są w całości lub częściowo przez rodzinę goszcząca. Wszystko zależy od tego, na jaką szkołę dana osoba się zdecyduje. To naprawdę dobra okazja do poszerzenia swojej wiedzy, a także do zdobycia ciekawego doświadczenia. Poza tym dzięki wyjazdowi do Stanów Zjednoczonych możemy popracować nad swoją znajomością języka angielskiego. Przede wszystkim dlatego, że uczestnictwo w programie Au Pair to masa czasu z native speakers. Jesteśmy w stanie otworzyć się na język angielski, poznać go jeszcze lepiej i zacząć swobodnie z niego korzystać.

au pair Kolejną kwestią jest poznanie innej kultury i zwyczajów panujących w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę dzięki programowi Au Pair mamy szansę zanurzyć się w amerykańskiej kulturze, poznać kuchnię i mnóstwo nowych ludzi.

Kolejnym plusem programu jest możliwość zwiedzenia Stanów Zjednoczonych. Przede wszystkim Au Pair ma prawo do 2 tygodni płatnego urlopu, który umożliwia zobaczenie niezwykłych miejsc w Ameryce. Ponadto już po ukończeniu programu uczestnik może zostać w USA jeszcze przez kolejny miesiąc i w tym czasie zobaczyć najciekawsze atrakcje.

Program Au Pair to naprawdę mnóstwo możliwości. Jednak co zrobić, żeby wybrać się do Stanów Zjednoczonych w ramach tego programu?

Co trzeba zrobić, żeby uczestniczyć w programie Au Pair?

Na początek należy wypełnić formularz online na oficjalnej stronie programu. Należy także zaznaczyć opiekuna, który zajmuje się regionem, w którym się mieszka. Za samo zgłoszenie się do programu nie ponosimy kosztów, ponadto jest ono obligatoryjne. Kolejnym krokiem jest aplikacja. Należy w niej opisać szczegółowo swoje doświadczenie z dziećmi i opieką nad nimi, a następnie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zostaniemy też poproszeni o załączenie zdjęcia. Dużym plusem mogą okazać się fotografie z rodziną, a nawet krótkie video. Do aplikacji musimy załączyć skan następujących dokumentów:

  1. au pair skan paszportu,
  2. skan krajowego prawa jazdy,
  3. skan świadectwa ukończenia szkoły średniej lub dyplomu ukończenia szkoły wyższej.

Poza tym konieczne będzie posiadanie referencji od minimum 3 osób. Przynajmniej jedna powinna dotyczyć opieki nad dziećmi. Referenci nie muszą pisać ich po angielsku. Ważne, żeby z referentami można było się skontaktować. Dlatego należy podać ich imię i nazwisko, a także adres e-mail.

Następnym krokiem jest umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną z konsultantką. Należy przygotować się na krótki dialog po angielsku, ponieważ Au Pair pracuje właśnie w tym języku. Ponadto możemy opowiedzieć więcej na temat naszych preferencji dotyczących rodziny na przykład co do wieku dzieci.

Po zaakceptowaniu aplikacji rozpoczynają się poszukiwania rodziny goszczącej. Propozycje wszystkich rodzin warto rozważyć. Po znalezieniu gospodarzy otrzymamy wsparcie w organizacji wyjazdu. A ile to wszystko właściwie kosztuje? Mamy możliwość skorzystania z 3 opcji programowych:

  • au pair Au Pair in America „Classic” – 1590 zł
  • Au Pair Extraordinare – 1590 zł
  • Educare – 3180 zł.

Należy też pamiętać o kosztach dodatkowych, takich jak:

  1. opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego w Ambasadzie USA – 160$
  2. zaświadczenie o niekaralności — od 20 zł do 30 zł
  3. wydanie Międzynarodowego Prawa Jazdy — około 35 zł.

Co ważne po wybraniu i wykupieniu opcji programowej otrzymujemy bilety lotnicze w obie strony, szkolenie online i wizę. Poza tym w Stanach Zjednoczonych mieszkamy za darmo, a rodzina goszcząca zapewnia nam wyżywienie. W zależności od tego, jaki program wybierzemy, możemy liczyć na różną wysokość kieszonkowego. W ramach Au Pair mamy także zapewnione ubezpieczenie w wysokości 100 000 dolarów.

Program Au Pair daje mnóstwo możliwości

Osoby marzące o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych czasem naprawdę długo odkładają pieniądze, a i tak nie są w stanie zobaczyć, chociaż połowy atrakcji w tym pięknym kraju. Ciekawą opcją na zanurzenie się w amerykańskiej kulturze, zwiedzenie USA i poznanie nowych ludzie jest program Au Pair. Daje on możliwość wyjechania do Stanów nawet na dwa lata. Polega on na wyjeździe do rodziny goszczącej i w zamian za opiekę nad dziećmi otrzymujemy pokój i wyżywienie za darmo. Dodatkowo możemy liczyć na cotygodniowe kieszonkowe oraz środki na kursy w amerykańskich college i uczelniach.

Osoby, które chciałyby wybrać się z programem do Stanów Zjednoczonych, mogą wybrać trzy opcje programowe: Au Pair in America „Classic” lub Au Pair Extraordinare oba są w cenie 1590 zł. Inną opcją jest Educare, który kosztuje 3180 zł. Do programu możemy zgłosić się poprzez formularz na oficjalnej stronie internetowej programu. Jednak koszty ponosimy, dopiero kiedy uda nam się wybrać rodzinę goszczącą. Au Pair to naprawdę ciekawa opcja dla osób, które od zawsze marzyły o poznaniu lepiej Stanów Zjednoczonych, a jednocześnie uwielbiają dzieci.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments