Poznaj nietuzinkowe prezenty świąteczne dla pracowników

473

Święta Bożego Narodzenia to dla większości z nas czas radości i nadziei. Dla przedsiębiorców jest to natomiast okazja, by tworzyć nowe, piękne wspomnienia i pielęgnować tradycje. To również możliwość tworzenia kultury organizacji firmy. Z tego powodu coraz częściej pracodawcy decydują się na wręczanie prezentów swoim podwładnym. Według badań, w tym roku 41% pracujących Polaków dostanie w tym roku świąteczny upominek od swoich przełożonych.

Takie podarunki są dowodem wdzięczności za wspólnie przepracowany rok, ale również ważnym elementem employer brandingu. Wzmacniają one świadomość i lojalność wobec przedsiębiorstwa, poprawiają relacje, pomagają pracownikom utożsamiać się z firmą i skutecznie motywują do dalszej pracy w kolejnym roku.

Wybór odpowiedniego upominku dla zatrudnionych w firmie osób bywa jednak problematyczny. Zwłaszcza jeśli szef zapragnie wręczyć swoim pracownikom coś nietypowego, wyjątkowego. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi ten artykuł! Poniżej znajdziesz kilka propozycji nietuzinkowych prezentów świątecznych dla pracowników, które z całą pewnością zostaną przez nich docenione. Naszym pierwszym pomysłem na taki niecodzienny podarunek jest:

Zestaw klocków Lego dla dorosłych

Z całą pewnością w tysiącach domów pod choinką znajdą się zestawy Lego. Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków będą one przeznaczone dla dzieci – prawdopodobnie także dla pociech wielu pracowników. Warto jednak zwrócić uwagę, iż w ostatnich latach ta duńska marka klocków zaczęła intensywnie pracować nad działaniami, które mają doprowadzić do tego, aby dorośli stali się także istotnymi odbiorcami i użytkownikami produktów tej firmy.

W czasie pandemii, ta strategia wyraźnie zyskała na znaczeniu. Okazało się, że klocki Lego są nie tylko świetną rozrywką dla dorosłych, ale przede wszystkim pomagają odprężyć się i to w bardzo przyjemny i efektywny sposób, skupiając uwagę na budowaniu i rozwiązywaniu zadań konstruktorskich. Taki odpoczynek jest bardzo korzystny dla mózgu, a budowanie z klocków rozwija również kreatywność, a to bardzo pożądana cecha pracownika przez każdego pracodawcę.

Z tego powodu, marka intensywnie rozwija takie serie, jak Lego Technic, Lego Creator Expert, Lego Architecture czy Lego Art. Dziś znajdziemy więc tak interesujące zestawy dla dorosłych, jak piękna maszyna do pisania, drzewko Bonsai czy pop-artowe dzieło sztuki przedstawiające Marilyn Monroe, którego oryginalnym autorem był Andy Warhol. Wydaje się, że absolutnie którakolwiek z wyżej wymienionych kolekcji powinna stanowić wyjątkowo trafiony prezent dla pracownika. Budowanie naprawdę ciekawych, zaawansowanych zestawów z klocków tej duńskiej firmy to naprawdę niezwykle przyjemne, rozwijające i relaksujące zajęcie, a satysfakcja z ukończonej konstrukcji często bywa wprost ogromna.

Kurs kiperski Mężczyzna z partnerką na kursie kiperskim

Nie jest żadną tajemnicą, że większość pracowników – zwłaszcza mężczyzn – jest miłośnikami piwa. Warto więc wziąć pod uwagę ten fakt podczas wybierania prezentu świątecznego. Kurs kiperski rozbudza głębsze wrażenia i uczy profesjonalnego podejścia do degustacji piw. Dzięki podarowaniu vouchera na takie doświadczenie, pracownik pozna podstawy piwowarstwa i wcieli się w rolę kipera. Przekona się również, dlaczego piwo to jeden z popularniejszych trunków na świecie. Pozna również nieco historii, zasad ważenia, a co najważniejsze – zobaczy, jak prawidłowo pić piwo.

Sprawy do tej pory oczywiste, nabiorą większego znaczenia. Doznania płynące z picia piwa staną się niezwykłą przyjemnością, a każde spotkanie z piwem stanie się ceremonią. Zwykłe piwo ze sklepowej półki, nie będzie już nigdy takie samo, a rozwinięte kubki smakowe pozwolą w nowy sposób delektować się ulubionym trunkiem. Taki prezent dla pracownika z okazji Świąt Bożego Narodzenia wydaje się zatem być świetnym pomysłem. Z całą pewnością wywoła uśmiech na twarzy podwładnego i będzie on odczuwał sporą wdzięczność, co następnie powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na relację szef-pracownik.

Voucher do salonu SPA Zabieg na twarz w SPA

Voucher do salonu SPA to dość oryginalny sposób by docenić zaangażowanie pracowników – zwłaszcza kobiet – oraz dodać im motywacji do kolejnych wyzwań. Wydaje się więc, że może okazać się on prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wiele salonów SPA posiada specjalną ofertę przygotowaną właśnie z myślą o nagradzaniu pracowników. Oferują one szeroką gamę starannie wyselekcjonowanych zabiegów, które doskonale uwzględniają potrzeby osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach z naprawdę różnych branż.

Jak doskonale wiemy, większość podwładnych jest narażona na ciągły stres i nowe wyzwania każdego dnia. Zabiegi relaksacyjne i upiększające, przeprowadzane w salonach SPA pozwolą odpocząć od firmowych zobowiązań, wyraźnie poprawić samopoczucie, zniwelować stres – w szczególności, gdy taki voucher wręczymy tuż przed przerwą świąteczną. Bardzo często zabiegi relaksacyjne w salonach SPA są w stanie także odpowiednio zmotywować pracowników i zapewnić im energię do dalszego, maksymalnie efektywnego i zaangażowanego działania w pracy, co będzie niezwykle użyteczne w nowym roku.

Podsumowując, trudno znaleźć coś bardziej trafiony prezent świąteczny dla zatrudnionych u nas kobiet niż voucher na dbanie o samą siebie. Wizyta w salonie SPA pozwoli osobie zatrudnionej u nas w firmie zadbać o równowagę ciała i ducha co z pewnością wywrze na pewien czas wyraźnie pozytywny wpływ na jej samopoczucie i sprawi, że będzie gotowa na czekające wyzwania w kolejnym roku pracy. Wynika z tego, że voucher do salonu SPA to niezwykle trafiony prezent świąteczny.

Kawiarka Czarna kawiarka i filiżanki

Jak doskonale wiemy, zdecydowana większość pracowników – zwłaszcza tych biurowych – wprost szaleje na punkcie aromatycznej, świeżo zaparzonej “małej czarnej” i trudno wyobrazić im sobie bez tej przyjemności poranku w pracy. Warto zadbać o to, by mogli oni również zaznać smaku najlepszej kawy w domu, zwłaszcza jeśli pracują zdalnie.

Prosta, przeznaczona do domowego użytku kawiarka zaspokaja chęć na ten gorący, aromatyczny napój na zawołanie. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów, których można używać na wszystkich rodzajach kuchenek. Kawiarka nie tylko z reguły fantastycznie wygląda (dzięki czemu aż zachęca do jej użycia każdego dnia), lecz zaparzona w niej ulubiona kawa najczęściej dużo zyskuje na smaku.

W przypadku tego prezentu świątecznego można także pomyśleć o jego rozbudowie o jakiś dodatek. Akcesoria do cold brew, elektryczne lub tradycyjne młynki, spieniacze do mleka, opakowania wysokiej jakości kawy o niecodziennym aromacie – innym niż ten serwowany w biurze… Pracodawcy mają tutaj naprawdę ogromne pole do popisu.

Zestaw kosmetyków

Zestaw kosmetyków to kolejny nietuzinkowy prezent świąteczny dla pracowników, który powinien zostać przez nich bardzo doceniony. Co jednak bardzo ważne, warto w tym przypadku postawić na coś wyjątkowego, unikalnego, dopasowanego do konkretnego podwładnego.

Dla pań

W przypadku kobiet, doskonałym pomysłem okażą się naturalne kosmetyki wysokiej jakości. W ten sposób pokażemy, że firma nie tylko dba o pracowników, ale również o środowisko i stosuje odpowiednią strategię CSR. Takim prezentem świątecznym dla pracujących u nas pań może być świetnej jakości serum czy hydrolat, naturalne olejki, płyny do kąpieli i peeling, balsam do ciała o wyjątkowym zapachu lub linia pielęgnacyjna dobrana do rodzaju włosów. Taki podarunek to o coś o wiele więcej niż kosmetyki – to podarowane kobietom pracującym w firmie chwili przyjemności, relaksu i aromaterapii.

Dla panów

W przypadku mężczyzn kosmetyki także stanowią pole do popisu i kreatywności. Dla przykładu, jeśli obdarowywany pracownik nie nosi choćby najmniejszego zarostu, można sprezentować mu między innymi dobry, energetyzujący krem do twarzy i ciekawe akcesoria do golenia. Dla nieco starszych podwładnych można z kolei wybrać formułę z lekkim efektem liftingującym i nawadniającym. Jeżeli natomiast pracownik nosi bujny zarost, świetnym pomysłem okaże się zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody, których wybór na rynku jest naprawdę szeroki.

Jak zatem widzimy, kosmetyki stanowią naprawdę nietuzinkowy prezent świąteczny, a dobieranie zestawu do konkretnego pracownika może okazać się naprawdę ciekawym zadaniem. Podwładni natomiast z całą pewnością docenią włożony trud w wybór tak unikalnego prezentu, specjalnie z myślą o nich.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments