Nevomo chce pozyskać 1 mln euro w ramach crowdfundingu na Seedrs

0

Nevomo (wcześniej Hyper Poland) chce pozyskać 1 mln euro w ramach zbiórki crowdfundingowej na jednej z wiodących europejskich platform Seedrs, podała spółka. Zebrane środki zamierza przeznaczyć na przeprowadzenie pełnowymiarowych testów oraz pilotażowego wdrożenia technologii magrail.

„Pilotaż zostanie zrealizowany z czołowym zarządcą infrastruktury kolejowej w UE. Część funduszy zostanie wykorzystana na działalność B+R w zakresie kluczowych podsystemów, takich jak nadwozie pojazdu pasażerskiego czy wysokopoziomowy system zarządzania ruchem. Ponadto, pozyskany kapitał zostanie również przeznaczony na ochronę własności intelektualnej” – powiedział CTO Nevomo Paweł Radziszewski, cytowany w komunikacie.

To już trzecia tego typu zbiórka Nevomo. W poprzednich rundach polski startup pozyskał ponad 800 tys. euro od ok. 950 inwestorów. Startup był także beneficjentem inwestycji aniołów biznesu oraz grantów, m.in. 3,8 mln euro z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

W ramach planów rozwojowych Nevomo zapowiedziało, że rozszerza zasięg swojej działalności i rozpoczyna europejską ekspansję. Startup nawiązał współpracę z EUREF-Campus Düsseldorf oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer w Niemczech. Założyciele zapowiadają także otwarcie nowej, szwajcarskiej filii spółki, która odpowiedzialna będzie za współpracę z podmiotami ze Szwajcarii, Francji oraz Włoch.

„Nowo nawiązane współprace dają nam okazję do odgrywania ważnej roli w rozwoju technologii transportowych jutra. Chcemy przyczynić się do wdrażania zrównoważonej mobilności, przekształcając przestarzały system transportu zależny od paliw kopalnych w wydajny i bezemisyjny. To trudne zadanie, którego nie będziemy w stanie zrealizować sami. Konieczna jest ścisła współpraca z partnerami z zakresu inżynierii mechanicznej, elektroniki czy informatyki. Zarówno EUREF-Campus Düsseldorf, jak i Uniwersytet Nauk Stosowanych Emden/Leer zapewniają nam dostęp do takich podmiotów i szerokie możliwości, dzięki czemu możliwy będzie nasz dalszy rozwój oraz wspólna praca nad wdrożeniem transportu przyszłości” – skomentował CEO Nevomo Przemek Pączek.

Nevomo to startup rozwijający opartą na lewitacji magnetycznej technologię magrail, która umożliwia podróż z prędkością do 550 km/h z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej, a także pozwala na etapowe wdrażanie kolei próżniowej hyperloop.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments