Netflix chce nadal rozwijać swoje usługi i zaskakiwać klientów. Poza filmami i serialami ma wprowadzić na swojej platformie gry.

Netflix wchodzi na rynek gier wideo

Jak donosi „Bloomberg”, Netflix już od 2022 roku wejdzie na nowy rynek. Platforma chce wprowadzić u siebie gry wideo.

Portal powołuje się w tym miejscu na słowa osoby współpracującej z Netflixem, która z kolei twierdzi, że w celu poszerzenia swojej oferty topowa platforma z rynku streamingu chce zatrudnić Mike’a Verdu, byłego pracownika m.in. Facebooka, Oculusa i EA Mobile, który ma być odpowiedzialny na nowy projekt firmy.

Już zresztą w maju spekulowano, że Netflix zamierza zwiększyć swoją ofertę właśnie o gry. Co ciekawe, platforma nie zamierza ponoć z tego powodu podnosić swojego abonamentu. W tej samej cenie mamy więc otrzymać gry, seriale i filmy.

Polskich klientów może zmartwić jednak to, że nie wiadomo, czy rozszerzona oferta dostępna będzie na wszystkich rynkach, czy tylko na wybranych. Istnieje zagrożenie, że z gier skorzystać będą mogli tylko np. Amerykanie. Przynajmniej początkowo…

„Nasi użytkownicy cenią różnorodność i jakość naszych treści. Dlatego stale poszerzamy naszą ofertę — od seriali po filmy dokumentalne, filmy, regionalne treści i reality TV. Członkowie również lubią bardziej bezpośrednio angażować się w historie, które kochają — poprzez interaktywne programy takich jak Bandersnatch i You v. Wild czy gry oparte na Stranger Things, La Casa de Papel i To All the Boys. Cieszymy się więc, że możemy zrobić więcej z interaktywną rozrywką”

– przekazał jak na razie rzecznik prasowy firmy.

Wiedźmin – pomost pomiędzy książkami, grami i filmami

Wiadomo, że jeszcze w tym roku Netflix wypuści do sieci nowy sezon „Wiedźmina”. Premiera ma mieć miejsce 17 grudnia. Zapewne od razu będziemy mogli obejrzeć wszystkie odcinki (tak samo jak miało to miejsce, kiedy premiera miał sezon 1). W sieci można znaleźć już zapowiedzi serialu.

„Wiedźmin” to zaś marka, która łączy ze sobą rynek książek, gier i filmów.

Sprawdź również, ile kosztuje Netflix w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments