Najbogatsi muzycy metalowi

0

Kanał Northazerate postanowił sprawdzić, czy na tak niestrawnej dla ucha muzyce, jaką jest metal, da się zarobić. Okazuje się, że odpowiedź jest twierdząca.

Najbogatsi metalowcy

Metal to muzyka dość ciężka do słuchania – zwłaszcza dla ucha przyzwyczajonego do lekkich melodii i podziału utworów na zwrotki i refreny. Okazuje się jednak, że mimo tego takie dźwięki sprzedają się nad wyraz dobrze.

Poniżej prezentujemy listę najbogatszych muzyków metalowych, jaką przygotował kanał Northazerate.

1. Gene Simmons: 400 mln USD

Na pierwszym miejscu znajduje się lider zespołu Kiss. To amerykańska grupa założona przez Paula Stanleya i właśnie Simmonsa w 1972 roku. Zespół ma w swoim repertuarze utwory reprezentujące metal, glam rock, hard rock i rock’n’roll. Słynie z widowiskowych koncertów, zaś Simmons z tego, że inwestuje na różnych rynkach. Przyznał, że w swoim portfelu inwestycyjnym ma m.in. kryptowaluty.

 

2. Lars Ulrich: 350 mln USD

Miejsce drugie należy do perkusisty i założyciela Metalliki. Ulrich jest z pochodzenia Duńczykiem, ale jego rodzina wyemigrowała do USA. To tam w 1981 r. założył – wraz z Jamesem Hetfieldem – swój zespół, który do dziś święci tryumfy zarówno na koncertowych arenach, jak i na rynku płytowym.

Ulrich jest znany nie tylko z grania na perkusji, ale też z tego, że kieruje Metalliką jako nieoficjalny manager. Do tego inwestuje na rynku sztuki. Posiadał też własną wytwórnię płytową.

 

3. James Hetfield: 300 mln USD

Skoro na miejscu 2. znalazł się Ulrich, miejsce 3. musi należeć do Hetfielda. Wokalista i gitarzysta Metalliki jest także głównym kompozytorem i tekściarzem zespołu. Nie wiemy nic o tym, by inwestował na jakimkolwiek rynku, ale z pewnością spore wpływy zawdzięcza zyskom z koncertowania i tantiem. Do tego kolekcjonuje samochody.

 

4. Ozzy Osbourne: 220 mln USD

Legendarny wokalista Black Sabbath największe zyski zawdzięcza chyba swojej karierze solowej i temu, że jego finansami kieruje jego żona – Sharon. Jest wręcz żywą marką, która sprzedaje gadżety, płyty, bilety na koncerty, a także – na pewnym etapie kariery – wejściówki na festiwal OzzFest. Przeciętny Amerykanin usłyszał o Ozzy’m, gdy ten wraz z rodziną wziął udział w reality show „The Osbournes”.

 

5. Kirk Hammett: 200 mln USD

Poniżej znajduje się gitarzysta Metalliki – Kirk Hammett. Co ciekawe, to już ostatni muzyk tego zespołu w zestawieniu, co pokazuje, że ani były basista Jason Newsted, ani obecny Robert Trujillo nie zarobili na graniu aż takiej fortuny (choć na pewno nie należą do ludzi biednych).

Hammett dołączył do Metalliki niemal na początku działalności grupy. Jest też współkompozytorem części utworów zespołu, w tym jednego z największych jej hitów – „Enter Sandman”. Jest też znanym fanem horrorów. Kolekcjonuje archiwalne plakaty i pamiątki dot. kina grozy.

 

6. Paul Stanley: 200 mln USD

Na równi z Hammettem znajduje się współzałożyciel Kiss, który część wpływów zawdzięcza zapewne także karierze solowej. To autor m.in. utworów: „Rock and Roll All Nite”, „Hard Luck Woman”, „I Was Made For Lovin’ You” i „Forever”.

 

7. Bruce Dickinson: 130 mln USD

Listę zamyka wokalista Iron Maiden. Co ciekawe, Dickinson to też sportowiec (szermierka), pilot-hobbysta i inwestor. W 2015 r. kupił własny samolot – Boeinga 737-400. W 2012 roku stał się współwłaścicielem firmy Cardiff Aviation, która zajmuje się serwisowaniem samolotów pasażerskich.

Całe video, na bazie którego powstał ten tekst, znajdziecie poniżej:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments