Zespół Metallica dał się już dawno poznać od swojej dobroczynnej strony. Teraz grupa przekazała sporą sumę na walkę z pożarami.

Walka z pożarami

„Dzikie pożary stały się okrutnym i niemile widzianym, corocznym zjawiskiem w Kalifornii, zaś w tym roku byliśmy ich świadkami na całym zachodnim wybrzeżu naszego kraju. To już czwarty rok z rzędu od utworzenia naszej Fundacji, kiedy All Within My Hands aktywnie pomaga w tej sprawie – ogłosili muzycy. Jak dodali, w tym roku ich organizacja charytatywna przekaże na walkę z pożarami kolosaną kwotę 250 000 USD.
Aby dowiedzieć się więcej, należy odwiedzić stronę http://talli.ca/awmh-fire-relief-2020

Wildfires have become a cruel and unwelcome, annual benchmark in California, and this year we have seen them tragically…

Opublikowany przez All Within My Hands Foundation Poniedziałek, 28 września 2020

Pomocna dłoń w czasie kryzysu

To nie pierwszy razy w tym roku, gdy legendarni muzycy pomagają. W ramach inicjatywy „Metallica Scholars” piętnaście placówek zawodowych, które kształcą w kierunkach technicznych, otrzymało po 100 000 dolarów. Chodzi o wspieranie finansowo osób, które dzięki nabyciu technicznych umiejętności mogą przygotować się do wejścia na rynek pracy w USA.

Wcześniej, w czasie lockdownu w USA, twórcy bestsellerowego „Black Albumu” przekazali za pomocą Fundacji All Within My Hands aż 350 tys. dolarów organizacjom, które zajmują się niesieniem pomocy chorym na koronawirusa.

Z kolei by zachęcić swoich fanów do nie wychodzenia z domów i tym samym chronienia siebie i swoich bliskich przed zarażaniem wystartowali z inicjatywą #MetallicaMondays. Co poniedziałek emitowali na YouTube swoje archiwalne koncerty z własnego przepastnego archiwum. W czasie seansów także zbierane były środki na walkę z chorobą z Wuhan.

Gdy z kolei w 2019 r. zespół zagrał w Polsce przekazał darowiznę w kwocie ponad 200 tys. zł na rzecz Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Środki zostały zebrane ze sprzedaży biletów VIP, które dawały fanom możliwość spotkania się z ich idolami przed koncertem i zwiedzenie kulis koncertu.

Zespół cyklicznie gra też koncerty akustyczne, które także promują fundację. W tym roku tego typu występ nie odbył się z powodu pandemii. Zeszłoroczny został uwieczniony na płycie „Helping Hands… Live & Acoustic At The Masonic”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments