E-sportowa wersja Solitaire TriPeaks Blitz! trafiła do soft launch-u

Informacja prasowa

226

Cherrypick GamesCherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych, skierował do fazy soft launch-u e-sportową wersję swojej autorskiej gry mobilnej Solitaire TriPeaks Blitz!. Współtwórcą produkcji jest Skillz, wiodąca platforma dla tego rodzaju rozrywki. Globalne wydanie produkcji w różnych odsłonach jest jednym z najważniejszych celów spółki na rok 2020.

Do fazy soft launch-u trafiła jedna z dwóch naszych najważniejszych tegorocznych produkcji Solitaire TriPeaks Blitz!, w której zarówno my, jak i Skillz, widzimy ogromny potencjał. Faza testowania jest zwieńczeniem długiego procesu projektowania i programowania. Zostanie przeprowadzona na rynku amerykańskim – mówi Marcin Kwaśnica, prezes zarządu spółki Cherrypick Games. – Na tym etapie chcemy skoncentrować się na aspektach związanych z zachowaniem graczy i dopasowaniem do nich kluczowych parametrów tego projektu. Współpraca z amerykańskim partnerem, który odpowiada za user acquisition gry jest dla nas bardzo ważna, z uwagi na doświadczenie Skillz związane z segmentem mobilnych gier e-sportowych – dodaje.

W ostatnich miesiącach spółka pracowała nad wzbogaceniem kontentu i dodatkowych funkcji w grze dostosowanych do wersji e-sportowej. Jednym z kluczowych wskaźników do oceny potencjału produkcji ma być liczba organicznych instalacji. Cherrypick Games koncentruje się na produkcjach o globalnym potencjale i wiąże duże oczekiwania z e-sportową autorską wersją pasjansa Solitaire.

W lipcu do fazy testowej trafiła również inna gra mobilna gra studia – Touchdown Hero, która podobnie jak Solitaile zostanie wydana w wersji e-sportowej.

Razem ze Sklillz oprócz SolitaireTriPeaks Blitz! oraz zręcznościowej gry Touchdown Hero mamy w planach również opracowanie Golf Hero, w którym gracz będzie trenował i rywalizował w turnieju golfowym z innymi uczestnikami w formule jeden na jeden. Ta gałąź rozrywki rozwija się bardzo dynamicznie, chcemy być jej beneficjentem. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną do gustu graczom, co przełoży się na przyszłe wyniki finansowe – podsumowuje Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

O spółce

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 23 mln pobrań. W tym roku na urządzeniach mobilnych zadebiutuje autorska wersja popularnego pasjansa Solitaire, której wydawcą będzie Huuuge Global Ltd.

Cherrypick Games rozpoczęła swoją działalność również na rynku e-sportu mobilnego. W tym celu spółka podpisała umowę o współpracy z amerykańską firmą Skillz – wiodącą platformą gier mobilnych.

W sierpniu 2020 r. Cherrypick Games wygrała spór sądowy z fińską spółką Kuu Hubb Oy. Warszawskie studio ma odzyskać od fińskiego producenta gier mobilnych ponad 9 mln zł za przekazanie praw autorskich do gry My Hospital.

Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments