Zespół Metallica kontynuuje swoje dobroczynne działania. Ostatnio zagrał koncert online, w czasie którego zbierał pieniądze na swoją fundację.

Koncert online dla fanów

Oczywiście organizacja dużych koncertów jest w dobie pandemii COVID-19 niemożliwa. Dlatego też grupa Metallica postanowiła zagrać dla fanów odpłatny koncert w sieci. W jego czasie zbierano środki na fundację All Within My Hands.

Na stronie fundacji pojawił się teraz wpis następującej treści:

„Ze względu na duże zainteresowanie, streamingowa impreza Helping Hands 2020, która przyniosła naszej fundacji wymierne korzyści, została przedłużona! Koncert dobiegł końca, aukcje również, ale jeśli przegapiliście streaming na żywo, teraz macie szansę na zobaczenie tego wyjątkowego, światowego, koncertowego wydarzenia. A wszystko dzięki wideo na żądanie w systemie pay-per-view. Pakiety dostępu można kupować do godz. 23.59 czasu pacyficznego, do wtorku 1 grudnia TUTAJ (do środy do godz. 8.59 polskiego czasu)

Bardzo wielu z Was wsparło zarówno fundację, jak i Metallicę, oglądając koncert, przekazując darowizny oraz uczestnicząc w aukcjach. Po raz kolejny Wasza hojność i dobroć nas powaliły! Dziękujemy Wam za to zaangażowanie. Dziękujemy też naszym sponsorom. To dzięki nim możliwe było przeprowadzenie transmisji live z wydarzenia, które odbyło nieco ponad tydzień temu. W ten sposób zebraliśmy ponad 1,3 mln dolarów. Pieniądze te zostaną wykorzystane we współpracy z naszymi partnerami z Feeding America i American Association of Community Colleges oraz do wspierania działań związanych z pandemią COVID-19 i pomocą w przypadku trudności, które pojawią się w przyszłych miesiącach.

Lista osób, którym chcemy podziękować, a dzięki którym Helping Hand 2020 mogło się odbyć, jest długa i nie wiemy od kogo zacząć! Są więc nasi sponsorzy oraz, ci, którzy ofiarowali na aukcje przeróżne przedmioty, jest też potężna ekipa Metalliki, która przekształciła kwaterę główną w gigantyczną interaktywną imprezę! Podziękowania ślemy tym, którzy kupili bilety i wnieśli swój wkład w jakikolwiek sposób. Dziękujemy również Zarządowi oraz Radzie Nadzorczej fundacji All Within My Hands. A! Nie możemy pominąć muzyków, którzy wsparli nas w trakcie całej zabawy: Avi i Henry. To był naprawdę niesamowity wysiłek. Mamy nadzieję, że praca, którą wykonuje All Within My Hands, ciągle inspiruje Was tak samo mocno, jak nas.

W metstore wciąż dostępne są plakaty i koszulki związane z tematem Helping Hands 2020. O kolejnych darowiznach będziemy na bieżąco informować.”

Pomoc w czasie pandemii

To nie pierwszy razy w tym roku, gdy legendarni muzycy pomagają. W ramach inicjatywy „Metallica Scholars” piętnaście placówek zawodowych, które kształcą w kierunkach technicznych, otrzymało po 100 000 dolarów. Chodzi o wspieranie finansowo osób, które dzięki nabyciu technicznych umiejętności mogą przygotować się do wejścia na rynek pracy w USA.

Wcześniej, w czasie lockdownu w USA, twórcy bestsellerowego „Black Albumu” przekazali za pomocą Fundacji All Within My Hands aż 350 tys. dolarów organizacjom, które zajmują się niesieniem pomocy chorym na koronawirusa.

Z kolei by zachęcić swoich fanów do nie wychodzenia z domów i tym samym chronienia siebie i swoich bliskich przed zarażaniem wystartowali z inicjatywą #MetallicaMondays. Co poniedziałek emitowali na YouTube swoje archiwalne koncerty z własnego przepastnego archiwum. W czasie seansów także zbierane były środki na walkę z chorobą z Wuhan.

Gdy z kolei w 2019 r. zespół zagrał w Polsce przekazał darowiznę w kwocie ponad 200 tys. zł na rzecz Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Środki zostały zebrane ze sprzedaży biletów VIP, które dawały fanom możliwość spotkania się z ich idolami przed koncertem i zwiedzenie kulis koncertu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments