Pandemia COVID-19 zamroziła na wiele miesięcy rynek koncertowy. Okazuje się, że uderzyło to nie tylko w małe klubu i mniej znane zespoły, ale też w największych. Metallica przyznała właśnie, że pozywa swojego ubezpieczyciela, który jej zdaniem nie wywiązał się z warunków umowy.

Metallica vs. ubezpieczyciel

Zespół Metallica twierdzi, że jego ubezpieczyciel nie wywiązał się z warunków umowy. Jak podaje serwis „City News Service”, grupa złożyła pozew przeciwko firmie ubezpieczeniowej Lloyd’s Of London. Twierdzi, że ubezpieczyciel nie wywiązał się z warunków umowy Nie chce pokryć kosztów odwołanych przez zespół w 2020 roku koncertów.

Przypomnijmy, że Metallica miała zagrać w kwietniu 2020 roku trasę po Ameryce Południowej. Ta została oczywiście przełożona. Powodem był ogłoszony w marcu lockdown i pandemia koronawirusa.

Lloyd’s Of London broni się tym, że ubezpieczenie nie obejmowało tak wyjątkowej sytuacji. Firma odmówiła więc pokrycia strat. Management Metalliki jest innego zdania. Domaga się pieniędzy.

Nie wiemy, o jakie kwoty chodzi. Możemy jednak założyć, że ubezpieczyciel broni się przed wypłatą środków, bowiem może to oznaczać dla niego otwarcie przysłowiowej puszki Pandory. Zapewne podobne roszczenia może mieć teraz więcej zespołów, które poniosły straty w wyniku lockdownu.

Metallica „odkuje się” przy reedycji kultowego albumu?

Metallica przygotowuje ponoć teraz reedycję albumu „Metallica” (tzw. „Black Albumu”). Chodzi o wydawnictwo, które pomogło grupie przebić się do mainstreamu i które zawierało takie hity jak „Nothing Else Matters” czy „Enter Sandman”. Możliwe, że reedycja pomoże grupie „odkuć się” po zeszłorocznych stratach.

Zespół już w poprzednich latach wydał reedycje swoich najwcześniejszych płyt – „Kill’em All”, „Ride the Lightning”, „Master of Puppets” i „… And Justice for All”. Były to ekskluzywne boksy, które zawierały płyty CD, winyle, dyski DVD i wiele innych niespodzianek (m.in. bogato ilustrowane albumy ze zdjęciami). Ceny były dość wysokie, możemy więc założyć, że i reedycja „Black Albumu” zwali z nóg niejednego fana.

Metallica pracuje też nad nową płytą. Muzycy komponowali nowe utwory w czasie pandemii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments