Metallica sprzedaje szkolenia

930
metallica tłocznia winyli

Pandemia sprawiła, że zespoły muzyczne zaczęły szukać nowych źródeł zarobków. Jedną z grup, które intensywnie reformują swój model biznesowy, jest Metallica. Formacja teraz wraz z platformą MasterClass uruchomiła kurs zatytułowany „Being A Band”. Cel? Dzięki szkoleniu każdy może poznać tajniki prowadzenia zespołu oraz komponowania utworów.

Metallica nauczy cię, jak zostać gwiazdą

Nowy pomysł skomentował James Hetfield, frontman Metalliki:

„Gramy ze sobą od 40 lat, bo przez ten czas dużo się od siebie nauczyliśmy. W ramach naszego kursu będziemy uczyć nie tylko, jak komponować i szukać inspiracji, ale też jak nasze doświadczenia wzbogaciły naszą współpracę.”

Jaki jest dokładny zakres szkolenia? Wśród zagadnień znajdują się między innymi takie kwestie jak: „od riffu do piosenki”, „jak opanować ego i udzielać krytyki”, „pisanie tekstów”, „techniki wykonawcze”, „układanie albumu” oraz analiza niektórych utworów Metalliki.

Projekt promuje poniższy spot:

Jak zarabiać w czasie kryzysu?

Warto dodać, że to nie pierwszy ciekawy pomysł Metalliki na pomnażanie zysków.

W tym roku zespół wydał bogatą reedycję swojego kultowego albumu „Metallica”. W skład boksu weszły płyty CD, winyle, dyski DVD i bogatoilustrowany album ze zdjęciami. Zespół już w poprzednich latach wydał reedycje swoich najwcześniejszych płyt – „Kill’em All”, „Ride the Lightning”, „Master of Puppets” i „… And Justice for All”.

Metallica przyznała też jakiś czas temu, że pozywa swojego ubezpieczyciela, który jej zdaniem nie wywiązał się z warunków umowy. Zespół twierdzi, że jego ubezpieczyciel nie wywiązał się z warunków umowy. Jak podał serwis „City News Service”, grupa złożyła pozew przeciwko firmie ubezpieczeniowej Lloyd’s Of London. Twierdzi, że ubezpieczyciel nie wywiązał się z warunków umowy Nie chce pokryć kosztów odwołanych przez zespół w 2020 roku koncertów.

Przypomnijmy, że Metallica miała zagrać w kwietniu 2020 roku trasę po Ameryce Południowej. Ta została oczywiście przełożona. Powodem był ogłoszony w marcu lockdown i pandemia koronawirusa.

Lloyd’s Of London broni się tym, że ubezpieczenie nie obejmowało tak wyjątkowej sytuacji. Firma odmówiła więc pokrycia strat. Management Metalliki jest innego zdania. Domaga się pieniędzy.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments