Metallica ogłasza garażową wyprzedaż

0
metallica tłocznia winyli

Kryzys dotknął chyba nawet największych. Zespół Metallica postanowił wyprzedać swoje pamiątki pochodzące z okresu promocji „Black Albumu”.

Metallica i „Black Box”

Metallica uruchomiła właśnie specjalny portal „The Metallica Black Box”. Dzięki niemu fani będą mogli poznać i kupić wiele gadżetów związanych z grupą.

Zespół przekazał swoim wielbicielom:

„Mamy szczęście, że możemy podróżować po całym świecie, poznawać znakomitych ludzi i robić rzeczy, o których marzyliśmy. A gdy grasz od 40 lat trochę uzbierałeś pamiątek. Nasza czwórka zebrała w swoich garażach i na strychach liczne pamiątki, fotografie, ubrania, rysunki i znacznie więcej. Zaczynając od „The Black Album Exhibition” The Black Box pozwoli zajrzeć w każdy etap naszej kariery od wczesnych lat 80. do lat dzisiejszych. Po latach w końcu otwieramy nasze kolekcje i pokazujemy najważniejsze i najwięcej dla nas znaczące przedmioty.”

Metallica sprzedaje szkolenia

To kolejna, nowa inicjatywa zarobkowa zespołu. Niedawno grupa uruchomiła też odpłatny kurs zatytułowany „Being A Band”.

Nowy pomysł skomentował James Hetfield, wokalista zespołu:

„Gramy ze sobą od 40 lat, bo przez ten czas dużo się od siebie nauczyliśmy. W ramach naszego kursu będziemy uczyć nie tylko, jak komponować i szukać inspiracji, ale też jak nasze doświadczenia wzbogaciły naszą współpracę.”

Jaki jest dokładny zakres szkolenia? Wśród zagadnień znajdują się między innymi takie kwestie jak: „od riffu do piosenki”, „jak opanować ego i udzielać krytyki”, „pisanie tekstów”, „techniki wykonawcze”, „układanie albumu” oraz analiza niektórych utworów Metalliki.

W tym roku zespół wydał także reedycję swojego albumu „Metallica” (nazywanego także „Black Albumem” od czarnej okładki tego wydawnictwa). W skład boksu weszły płyty CD, winyle, dyski DVD i bogato ilustrowany album ze zdjęciami. Zespół już w poprzednich latach wydał reedycje swoich najwcześniejszych płyt – „Kill’em All”, „Ride the Lightning”, „Master of Puppets” i „… And Justice for All”.

Jak widać, muzycy dość kreatywnie starają się „odbić” finansowo po okresie pandemii, w czasie którego nie mogli grać koncertów. W przyszłym roku zagrają m.in. w Europie (jak na razie nie ogłoszono koncertu w Polsce).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments