mBank umożliwił otwarcie konta w pełni zdalnie przy użyciu e-dowodu

0
mbank

mBank wprowadził usługę umożliwiającą otwarcie konta całkowicie zdalnie, dzięki użyciu e-dowodu, podał bank.

„Ten proces to alternatywa dla 'konta na selfie’, które można łatwo założyć przez aplikację mobilną mBanku. Chcieliśmy, żeby klient miał tak samo zautomatyzowaną i prostą ścieżkę założenia rachunku, niezależnie od tego, w jakim kanale zawnioskuje. Dzisiaj już 20% dorosłych Polaków ma swój e-dowód, a to otwiera drogę do prawdziwej digitalizacji nie tylko tego procesu, ale też kolejnych, związanych z koniecznością potwierdzania tożsamości” – powiedziała koordynująca projekt w mBanku Joanna Erdman, cytowana w komunikacie.

Od marca 2019 r. w Polsce wydaje się e-dowody, wyposażone w tzw. warstwę elektroniczną, która w połączeniu z aplikacją eDO App – dostarczaną przez PWPW, umożliwia zdalne potwierdzenie tożsamości. Do tej pory wydano ich blisko 6 mln, a z każdym miesiącem przybywa ich ok. 250 tys., podano także.

„Cały proces potwierdzania tożsamości odbywa się automatycznie i jest dostępny z dowolnego miejsca, co obecnie jest szczególnie istotne oraz wynika z potrzeb klientów. Aplikacja eDO App nie tylko ułatwia założenie konta, ale także pozwala wyeliminować potencjalne błędy w wypełnianiu wniosku, a dodatkowo uniknąć oszustw. Cieszymy się, że to akurat z mBankiem – postrzeganym jako lider technologiczny w swojej branży – uruchomiliśmy tę usługę” – dodał dyrektor pionu produktów cyfrowych PWPW Konrad Jaczewski.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments