Pandemia COVID-19 powoli ustępuje, co pozwala wielkim firmom na rynku rozrywki ponownie snuć plany na przyszłość. I tak. np. studio Marvela udostępniło właśnie zwiastun swoich nowych premier. Wśród nich są m.in. kolejne części „Spider Mana”, „Thora” i „Czarnej Pantery”.

Marvel zaprosi nas wkrótce do kin

Marvel twierdzi chyba, że kolejne fale pandemii COVID-19 już nam nie zagrożą i jeszcze w tym roku tłumnie powrócimy do kin.

Obecnie studio wystartowało z kampanią promocyjną swoich nowych filmów. Wszystko obydwa się pod hasłem MCU Phase 4, co oznacza nową fazę produkcji, które rozgrywają się w świecie super-bohaterów. Obecnie dostaliśmy już zapowiedź kilku filmów. Co ciekawe, firma zaprezentowała je w jednym video. Znamy już też daty ich premier sięgające aż 2023 roku.

Całość prezentuje się – jak na Marvela przystało – epicko:

Wiemy, że wytwórnia zamierza wypuścić na rynek między innymi nowego „Spider Mana”, ale też nową część „Czarnej Pantery”. Do tego dojdą filmy o nowych bohaterach, których losy nie zostały jeszcze ekranizowane.

Kalendarz premier przedstawia się następująco:

Black Widow – 9 lipca 2021
Shang-Chi – 2 września 2021
Eternals – 5 listopada 2021
Spider Man – 17 grudnia 2021
Doctor Strange In The Multiverse Of Madness – 25 marca 2022
Thor – Love And Thunder – 6 maja 2022
Black Panther. Wakanda Forever – 8 lipca 2022
The Marvels – 11 – listopada 2022
Ant-Man And The Wasp. Quantumania – 17 lutego 2023
Guardians Of The Galaxy vol. 3 – 5 maja 2023

Kina wrócą tego lata?

Pytanie brzmi jednak, czy kinom uda się podnieść z covidowego kryzysu? Komercyjną klęskę poniósł w 2020 r. nawet ostatni film Christophera Nolana „Tenet” (wpływ na to mogła mieć jednak surowa ocena krytyków, ale i widzów). Do tego wiele produkcji, jakie miały trafić na duży ekran, obejrzeliśmy ostatecznie na telewizorach lub komputerach za pośrednictwem coraz popularniejszych platform streamingowych.

Wiele wskazuje jednak, że duże firmy spróbują ostatecznie powalczyć teraz o widza m.in. nową odsłoną przygód Jamesa Bonda czy ekranizacją kultowej „Diuny”. O tym, czy ich plan się powiedzie, przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy tego roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments