Gatesowie się rozwodzą

953

Melinda i Bill Gatesowie zamierzają się rozwieść. „Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy zakończyć nasze małżeństwo” – przekazali właśnie w mediach społecznościowych.

Gatesowie się rozwodzą

To ważna wiadomość, bowiem rozwód może uszczuplić majątek Billa Gatesa.

Para prosi o uszanowanie jej prywatności i z pozoru zachowuje jednak bardzo dobre relacje. Dodała, że w ciągu 27 lat małżeństwa wychowała „trójkę wspaniałych dzieci” oraz wspólnie stworzyła fundację, „która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia”.

Co szczególnie ważne, Gatesowie przynajmniej jak na razie zapewnili, że dalej zamierzają współpracować w ramach swojej fundacji. Jednocześnie „nie wierzą już, że mogą nadal wspólnie wzrastać jako para w kolejnych etapach naszego życia”.

Najbogatszy człowiek świata

Przez wiele lat Gates uchodził za najbogatszego człowieka świata. Według najnowszej listy „Forbesa” obecnie jest na czwartym miejscu rankingu najbogatszych ludzi na globie. Jego fortuna przekracza 124 mld dolarów. To przede wszystkim współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoftu.

Z kolei sama Melinda Gates w 2020 roku znalazła się na 5. miejscu listy „Forbesa” grupującej najbardziej wpływowe kobiety świata. Pracowała w Microsofcie w Jednostce Zarządzania Produktami, a już po ślubie z Billem i urodzeniu trójki dzieci zaangażowała się w filantropię, zakładając wraz ze swoim mężem fundację charytatywną Bill & Melinda Gates Foundation.

Warto dodać, że oprócz działalności biznesowej Gates angażuje się w szereg przedsięwzięć filantropijnych. W 2000 roku ponownie wraz ze swoją małżonką założył fundację, wśród której celów są m.in. przeciwdziałanie ubóstwu oraz walka z chorobami nękającymi biedniejsze państwa.

Z kolei na początku tego roku twórca Windowsa ostrzegł, że świat musi być przygotowany na kolejne pandemie, bowiem te mogą już być znacznie groźniejsze od obecnej. Mówił też, że jest zszokowany „szalonymi” i „nikczemnymi” teoriami spiskowymi, które dot. m.in. jego osoby.

Bill Gates faktycznie jest uważany według fanów teorii spiskowych za jedną z osób, które chciały, by doszło do wybuchu pandemii COVID-19.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments