Król Dopalaczy Film S.A. szykuje crowdfunding na Crowdway

819

Crowdfunding udziałowy rozwija się w iście zawrotnym tempie. Liczni inwestorzy coraz częściej decydują się wspierać ciekawe projekty licząc, że nabyte udziały zapewnią im satysfakcjonujące zyski w przyszłości. Dużą zasługę ma w tym platforma Crowdway, na której możemy znaleźć wiele ciekawych niekonwencjonalnych zbiórek. Po całkowitym sukcesie ubiegłorocznej zbiórki na film “Rój”, kolejna produkcja z tej branży spróbuje swoich sił w crowdfundingu na platformie Crowdway. Tym razem będzie można zostać współproducentem pełnometrażowego kryminalnego thrillera psychologicznego z udziałem gwiazdorskiej obsady. Nosi on tytuł “Król dopalaczy”.

Król dopalaczy – o filmie

Co byś zrobił, gdybyś odziedziczył potężny dług i miał pójść do więzienia, jeśli go nie spłacisz? Jak daleko posunąłbyś się, aby uratować siebie i rodzinę oraz spełnić marzenia? “Król dopalaczy” to historia jak z gangsterskiego podziemia, która dzieje się w granicach prawa. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film przedstawia losy spektakularnej kariery założyciela imperium “legalnych narkotyków” oraz jego widowiskowego upadku. W porywający sposób opowiada o sprawach uniwersalnych – dążeniu do sukcesu, mierzeniu się z przeciwnościami, wielkiej miłości i poszukiwaniu szczęścia.

Film w atrakcyjnej i rozrywkowej formie porusza ważny problem społeczny. Jest to brawurowa, momentami zabawna, trzymająca w napięciu historia w hollywoodzkim stylu. W głębszej warstwie opowiada o tym, jak system wartości adaptuje się do zmieniających się okoliczności, o mechanizmach władzy i cenie, jaką płacimy za realizację marzeń. “Król dopalaczy” zabierze widza w porywający i kolorowy świat dużych pieniędzy, wielkiej miłości, ucieczki przed prawem i świetnej zabawy.

Jak prezentuje się obsada filmu? W roli głównej wystąpi gwiazda młodego pokolenia aktorów – Tomasz Włosok. W ubiegłym roku został on laureatem nagrody za najlepszą drugoplanową rolę męską 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – za rolę Waldena w filmie “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

W pozostałych rolach pojawiają się tak znane osobistości, jak Weronika Rosati czy Łukasz Simlat. Film wyreżyseruje Pat Howl. Jego filmy “Go Fish!” oraz “Off the hook / Tamtej nocy” były pokazywane na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym na Festiwalu w Cannes, Z kolei muzykę do filmu skomponuje Hania Rani.

Sensacyjna tematyka, brawurowa akcja z elementami komediowymi, gwiazdorska obsada aktorska i skuteczny dystrybutor – “Król dopalaczy” spełnia wszelkie kryteria, by stać się filmowym hitem.

Polacy kochają rodzime kino i historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, a ten film dostarczy widzom wrażeń zarówno na poziomie artystycznym, jak i rozrywkowym. Dzięki temu ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców: od imprezującej młodzieży, poprzez tych, którzy w czasie dopalaczowego boomu sami byli nastolatkami, po rodziców oraz innych zainteresowanych ważnym społecznie zjawiskiem.

Planowana dystrybucja obejmie emisję w kinach, na platformach VOD, w telewizji i na DVD, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Król dopalaczy – kampania crowdinvestingowa

Celem kampanii crowdinvestingowej jest pozyskanie części kapitału na realizację filmu “Król dopalaczy” oraz zbudowanie społeczności zaangażowanych w projekt inwestorów. Poza udziałem w kapitale, producenci “Króla dopalaczy” oferują inwestorom możliwość współpracy na różnych etapach produkcji, zaproszenia na oficjalną premierę kinową z udziałem twórców i aktorów, a nawet możliwość zagrania w filmie. Kampania Król Dopalaczy Film na Crowdway ruszy już niebawem. Jaką kwotę producenci zamierzają pozyskać? 2,95 miliona złotych. Projekt ma już zapewnioną dużą część budżetu. Emisja crowdinvestingowa Król Dopalaczy Film na platformie Crowdway jest ostatnim etapem, który zamknie finansowanie produkcji.

Equity crowdfunding na platformie Crowdway

Crowdway jest jedną z największych w Polsce platform equity crowdfundingu. Działa od 2015 roku. Do tej pory zrealizowała kampanię na łączną kwotę ponad 15 milionów złotych oraz pobiła rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce. Proponuje ona inwestorom zaangażowanie w wysokiej jakości aktywa w trzech liniach portfelowych:

  • Dynamika (projekty w fazie dynamicznego wzrostu)
  • Stabilność (produkty nieruchomościowe stabilnego zwrotu)
  • Innowacje (startupy)

Największy sukces na platformie Crowdway miał miejsce w minionym roku. 16 listopada rozpoczęła emisję spółka o nazwie Kombinat Konopny zajmująca się uprawą oraz przetwórstwem konopi włóknistych, a w przyszłości planująca sprzedaż przystępnych cenowo olejków z konopi zawierających CBD. Kampania zakończyła się już po 38 minutach, w tym czasie nabywców znalazły wszystkie akcje za łączną sumę 4,2 miliona złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments