Łukasz Piotrowski – Przedsiębiorca w drodze na światowe rynki

0
Łukasz Piotrowski - Przedsiębiorca w Drodze na światowe rynki - Punkt Przełomowy

“Punkt Przełomowy” to nowy program prowadzony przez Łukasza Milewskiego.W ramach niego prezentowane będą rozmowy z niezwykłymi ludźmi, którzy wnoszą wartość do życia innych na co dzień. Dowiemy się w jaki sposób to osiągnęli. Gościem szóstego odcinka był Łukasz Piotrowski – twórca bardzo ciepło przyjętego na rynku międzynarodowym startupu GetLead.page.

W jaki sposób wejść ze swoim startupem na zagraniczne rynki? Jak pokonać trudności życiowe, które stoją nam na drodze? Dowiemy się poniżej:

Punkt Przełomowy – rozmowa z Łukaszem Piotrowskim, twórcą startupu GetLead.page

Jaka jest historia projektu GetLead.page – aplikacji umożliwiającej kontakt na dowolnej stronie internetowej obsługi klienta?

Wszystko zaczęło się od pandemii koronawirusa. Z jej powodu ogromnie na popularności zyskały zakupy przez internet. Większość z nas dokonuje ich wieczorem, kiedy nie można skorzystać z obsługi klienta. Następnie na znaczeniu zaczęła zyskwiać telemedycyna. Łukasz Piotrowski pomyślał więc dlaczego nie można więc rozmawiać z obsługą strony internetowej czy prezentować produkty na żywo? W ten sposób wpadł on na pomysł aby połączyć livechat z wideo.

Ile czasu zajmuje opracowanie tego typu projektu?

Łukasz Piotrowski rozpoczął pracę nad nim w czerwcu ubiegłego roku. W grudniu była już zaplanowana premiera na polskim rynku. Po pierwszym tygodniu, zgłosiła się do niego słynna witryna aplikacji AppSumo i premiera została wyłączona. Następnie, wraz z całym zespołem AppSumo do 14 maja odbywały się prace nad doskonaleniem projektu. Wtedy odbyła się międzynarodowa premiera.

Czy trudno jest wyjść z projektem na rynki zagraniczne?

Według Łukasza Piotrowskiego absolutnie nie, zainspirował go Marek Zmysłowski – autor książki “Goniąc czarne jednorożce”.

Jak z kolei wygląda ścieżka wejścia na rynki zagraniczne?

Wystarczy otworzyć wyszukiwarkę Google i zadać pytanie – znajdziemy mnóstwo informacji i ścieżek.

Czy AppSumo samo się odezwało do projektu Łukasza Piotrowskiego?

Nie, wcześniej skontaktował się z nimi na portalu LinkedIn i wysłał zgłoszenie.

Ile czasu minęło od zgłoszenia do pierwszego kontaktu?

Dwa dni.

Jaki trzeba mieć sposób myślenia, aby osiągnąć sukces na rynkach zagranicznych?

Wystarczy pozbyć się kompleksów. Świat to rynek globalny. A jakie z kolei były różnice w reakcji rynku polskiego i zagranicznego przy uruchomieniu aplikacji GetLead.page? Na AppSumo użytkownik aplikacji wypisał jej kilka wad, błędów które trzeba poprawić i elementów, które warto wprowadzić, po czym wystawił aplikacji najwyższą notę. W Polsce nie było żadnych reakcji, wsparć, udostępnień czy polubień. Współcześnie wystarczy, aby 100 osób udostępniło daną treść, aby w konsekwencji dotrzeć nawet do milionów ludzi.

Jak wyglądała droga Łukasza Piotrowskiego do tego startupu GetLead.page?

Najpierw postanowił on zrobić aplikację w stylu Pyszne.pl dla diet pudełkowych. Pracował nad tym 1,5 roku, zainwestował dużo pieniędzy, po czym okazało się, że nie ma klientów. To nauczyło go jak budować startup, od czego zaczynać i gdzie nie wydawać pieniędzy. Po pierwsze, nie wolno zaczynać bez testów i badań. Najpierw trzeba zrobić dobry research rynku, porozmawiać z potencjalnymi klientami, pozwolić im obiektywnie ocenić nasz projekt. Nie wolno być zakochanym w swoim projekcie.

Jakie były punkty przełomowe w życiu Łukasza Piotrowskiego?

Najcenniejszą lekcją była sytuacja, w której zdiagnozowano u niego raka płuc. Następnie czeka się 3-4 tygodnie na wyniki czy ten nowotwór jest drobnokomórkowy. Od tego zależy czy człowiek ma szansę by jeszcze walczyć, czy zostaje mu kilka miesięcy życia.

Czy w przypadku tak skrajnie mocnego doświadczenia zaczyna się bardziej doceniać życie?

Człowiek godzi się z faktem, że ma określoną liczbę minut na tym świecie i przestaje je marnować.

Co najbardziej napędza Łukasza Piotrowskiego, jeśli chodzi o biznes?

Jego marzeniem jest stworzenie produktu, który zmieni świat. A największą siłą w życiu daje mu rodzina.

Jaka jest rada dla Łukasza Piotrowskiego dla początkujących startupowców?

Znalezienie dobrego finansowania. Aby tego dokonać, należy poświęcić czas na wykonanie dobrego biznesplanu.

Jak wygląda tryb pracy Łukasza Piotrowskiego?

W przypadku projektu GetLead.page, ośmioosobowy zespół działa absolutnie cały czas. Przez pół dnia zajmuje się nim team Łukasza Piotrowskiego, a przez resztę czasu AppSumo – wynika to z różnych stref czasowych.

Co według Łukasza Piotrowskiego jest najważniejsze?

Warto brać wzór z wartościowych osób, które robią coś dobrego dla świata, a nie tych, które chwalą się luksusowym, bogatym życiem.

Nagranie dostępne jest pod tym adresem:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments