Live Motion Games pozyskał 4 mln zł w ofecie publicznej

450

Live Motion Games, z grupy kapitałowej PlayWay, z publicznej oferty akcji pozyskał 4 mln zł i dokonał przydziału wszystkich akcji oferowanych. Wartość złożonych zapisów wyniosła blisko 5,9 mln zł. W ramach oferty sprzedawana była także część akcji istniejących. Środki od inwestorów spółka przeznaczy na produkcję i marketing nowych gier. Live Motion Games planuje debiut na rynku NewConnect w pierwszej połowie br., obecnie finalizuje dokument informacyjny, podała spółka.

„Dwa dni temu – 17 marca – zakończyliśmy zapisy w publicznej ofercie akcji. Z satysfakcją informuję, że akcje Live Motion Games S.A. oferowane w ramach nowej emisji serii C mają nowych nabywców, zostały przydzielone 173 inwestorom. Tym samym osiągnęliśmy wyznaczony cel, jakim było pozyskanie 4 mln zł. W ramach oferty sprzedawana była także część akcji istniejących o wartości 0,7 mln zł. Wraz z zakończeniem oferty zapisy na akcje spółki wyniosły blisko 5,9 mln zł. Dziękujemy uczestnikom oferty za zaufanie. Zgodnie z zapowiedzią pozyskane środki przeznaczymy na produkcję i marketing nowych autorskich gier z gatunku symulator, survival i city builder. Nasz plan zakłada tworzenie kilku autorskich tytułów rocznie i ich globalną dystrybucję w modelu cyfrowym” – powiedział prezes Michał Kaczmarek, cytowany w komunikacie.

Publiczna oferta akcji Live Motion Games S.A. obejmowała łącznie 105 tys. akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,1 zł, w tym ofertę objęcia 90 tys. nowych akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys. akcji istniejących serii A, oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł za jedną akcję. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie był Dom Maklerski BDM. Autoryzowanym Doradcą jest Blue Oak Advisory. Wsparcie prawne zapewniła Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy.

Przed rozpoczęciem publicznej oferty akcji firma Live Motion Games pozyskała w ramach emisji prywatnej kwotę ok. 1,2 mln zł. Środki zostały przeznaczone na produkcję autorskich gier studia, przypomniano.

Najpopularniejszym tytułem z portfolio spółki jest „Train Station Renovation”, który pozwala na renowację i odbudowę opuszczonych stacji kolejowych. Gra w wersji early access w ciągu pierwszej doby od umieszczenia na platformie Steam zdobyła 20 tys. nabywców. Obecnie firma pracuje nad DLC do projektu.

„Z dużym zainteresowaniem graczy spotkał się również 'Car Trader Simulator’. Dzięki tworzeniu gry nabyliśmy cenne doświadczenie, które pozwoliło nam na tworzenie kolejnych ambitnych produkcji” – dodał prezes.

Tegoroczny harmonogram studia uwzględnia m.in. premiery takich tytułów jak: „Builder Simulator” oraz „Chernobyl Liquidators”, a także kilku innych gier przygotowywanych dla zewnętrznych wydawców.

„’Builder Simulator’ zaprezentowaliśmy podczas ostatniego festiwalu dem Steam. Produkcja pozytywnie wyróżniła się na tle innych symulatorów. Wersja demo została pobrana powyżej 100 tys. razy, a wishlista wzrosła o ponad 42 tys.” – powiedział Kaczmarek.

„Chernobyl Liquidators” to survival-symulator, osadzony w rzeczywistości katastrofy w Czarnobylu, w którym gracz wciela się m.in. w rolę strażaka ratującego poszkodowanych. Do jego głównych zadań należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Projekt obecnie jest w fazie zaawansowanych testów.

Obie gry powstają we współpracy z notowaną na głównym parkiecie spółką PlayWay, jednym z wiodących akcjonariuszy.

„Zakończona z sukcesem oferta poprzedza plany naszej spółki związane z debiutem na rynku NewConnect. Obecnie koncentrujemy się na finalizacji dokumentu informacyjnego, który następnie złożymy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut planujemy w pierwszej połowie tego roku” – zakończył prezes.

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku. Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments