Lider Metalliki sprzedaje… ziemię

654

Według portalu TMZ James Hetfield, wokalista i gitarzysta Metalliki, kilka dni temu sprzedał 20 akrów ziemi (8 hektarów) w hrabstwie Pima w Arizonie. Kwota? Aż 1,2 miliona dolarów.

Działka do sprzedania

Wspomniana działka leży w pobliżu granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Należała do muzyka od 1998 roku. Teren kupiła teraz firma Rosemont Copper Company.

Sam Hetfiled mieszka teraz ze swoją rodziną w Vail w stanie Kolorado. Wyprowadził się z okolic San Francisco, czyli centrum Metalliki, ponieważ, jak sam twierdził, on i jego rodzina nie czyli się tak zbyt dobrze.

Mam trochę dość Bay Area, postaw tamtejszych ludzi – powiedział. – Mówią o tym jak bardzo są różnorodni i tolerancyjni, mówią o tego typu rzeczach, ale jest dobrze wyłącznie jeśli jesteś tak samo odmienny i różnorodny jak oni. Pokazywanie się z jeleniem na zderzaku nie wypada w hrabstwie Marin. Moja forma zdobywania organicznego pożywienia nie współgra z nimi – dodał, mając na myśli swoje hobby – myślistwo.

Ziemia na cele charytatywne i muzyk-deweloper

Jak przypomina portal overkill.pl, „w lutym 2018 r. Hetfield wraz ze swoją żoną Francescą Hetfield przekazał ponad 1100 akrów ziemi z widokiem na kalifornijską dolinę Lucas jako otwartą przestrzeń, aby mogła trafić do organizacji Marin Agricultural Land Trust. To około 445 hektarów (4,45 km2). Małżeństwo nadal pozostaje właścicielami około 40 akrów w tej okolicy. Podarowany przez nich teren ma zostać niezabudowany, aby uchronić przyrodę i utrzymać malowniczy krajobraz tego miejsca.”

W 2008 roku o Hetfieldzie było głośno, gdy postawił metalowe ogrodzenie o długości 300 stóp, które miało uniemożliwić ludziom wchodzenie na jego ranczo. Hrabstwo Marin wydało aż 650 000 dolarów na budowę nowego szlaku, aby zapewnić alternatywne połączenie między Terra Linda-Sleepy Hollow Divide a rezerwatami otwartej przestrzeni Loma Alta.

Hetfield chciał też zagospodarować część swojej ziemi wzdłuż Lucas Valley Road w hrabstwie Marin na tereny mieszkalne. W 2011 r. planował rozpocząć budowę od 27 do 34 domów na ziemi, którą posiada, po południowej stronie Lucas Valley Road, na wschód od jego rancza. Projekt upadł przez sprzeciw sąsiadów.

Potem urodził się pomysł budowy czterech domów jednorodzinnych na 40 akrach jego pozostałej ziemi. Konsultanci zgodzili się na wybudowanie 4 domów na czterech działkach o wielkości 10 akrów każda.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments