Kurs pary USD/PLN przy 4,37 PLN. Frank po 4,74 PLN.

0

W środę złotówka ponownie pokazała miejsce głównym światowym walutom. W relacji do polskiego złotego najwięcej stracił wczoraj funt szterling. Notowania pary GBP/PLN obniżyły się o ponad 5 groszy. Pozostałe waluty tj.: dolar, frank czy euro traciły znacznie mniej. Dziś, w czwartek 22 grudnia patrzymy na rodzimą walutę. Euro o godzinie 8 rano kosztuje 4,66 PLN. Kurs pary walutowej USD/PLN oscyluje przy 4,37 PLN. Natomiast jeden frank chodzi po 4,74 złote. Jak zachowa się złotówka na chwilę przed świętami?

Dolar z celem na 4,35 PLN?

Środa, 21 grudnia była dla pary walutowej USD/PLN kolejnym dniem spadku notowań. Polska złotówka już trzeci raz z rzędu okazała się silniejsza od amerykańskiego dolara. Dziś złoty również przyciska dolara i kurs pary USD/PLN znajduje się przy 4,37 PLN.

Spoglądając na wykres rynku dolara do złotego, warto zauważyć, że notowania stanowczo utrzymywały się poniżej strefy 4,3965-4,4200 PLN. Ten przedział cenowy służył za wsparcie dla dolara, jednak jak na razie jest negowany. Z tego powodu bliżej warto przyjrzeć się dalszej deprecjacji dolara na rzecz złotego. Celem dla dolara może być poziom 4,35 PLN. Czy rynek zdecyduje się na taki ruch?

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 22.12.2022

Notowania EUR/PLN na sierpniowych dołkach

Waluta europejskiej wspólnoty również została sprowadzona niżej w środę. Warto podkreślić, że notowania pary EUR/PLN oscylowały poniżej istotnej strefy: 4,6700-4,6830 PLN. Co więcej, euro sięgnęło najniżej rejonów pełnego poziomu 4,6500 PLN. Taką możliwość rozważaliśmy we wczorajszym przeglądzie par walutowych.

Frank cały czas w maraźmie

Sytuacja rynku franka do złotego ponownie nie uległa istotnym zmianom. Para walutowa CHF/PLN cały czas tkwi w marazmie konsolidacji. Dziś rano frank sprzedawany jest po 4,74 PLN.

Kurs franka do złotego nadal oscyluje poniżej strefy: 4,7620-4,7860 PLN. W dalszym ciągu zatem należy liczyć się z tym, że notowania franka schodzić mogą nawet do 4,70 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 22.12.2022

Dokąd zmierza para GBP/PLN?

Funt podobnie, jak dolar tracił w środę trzeci dzień z rzędu wobec polskiej waluty. Jednak para walutowa GBP/PLN wypada najsłabiej. Wczoraj notowania funta wobec złotego spadły aż o 5 groszy. Para GBP/PLN oscyluje obecnie nieco poniżej 5,31 PLN. Przypuszczalnie funt szterling zmierzać może w najbliższych godzinach do poziomu 5,28 PLN.

Podsumowanie

Rozpoczęły się zmagania złotówki na rynku walutowym w przedostatni dzień tego tygodnia. Złoty ma zatem szansę, aby jeszcze zyskiwać wobec głównych walut.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments