Sezon na podatek od kryptowalut – skorzystaj z narzędzia do rozliczania kryptowalut

571

podatek od kryptowalut
Początek roku kalendarzowego to nie tylko czas noworocznych postanowień. To również okres podsumowań i rozliczeń roku poprzedniego, w tym rozliczenia zysków, strat i odprowadzenia podatku od kryptowalut do urzędu skarbowego. Obowiązek może budzić wątpliwości szczególnie wśród początkujących inwestorów, którzy zdecydowali się kupić i sprzedać kryptowaluty. Na szczęście na rynku dostępne są biura rachunkowe i kancelarie podatkowe, które wyspecjalizowały się w udzielaniu pomocy podatnikom właśnie w zakresie podatku od kryptowalut. Nie mniej pomocne są narzędzia online do samodzielnego obliczania wysokości podatku od kryptowalut.

Nowe narzędzie dla sprzedających kryptowaluty ułatwi rozliczanie podatku bitcoin – poznaj pitkrypto

Podatek od kryptowalut, choć dla niektórych jawi się jako bardzo skomplikowana kwestia, w gruncie rzeczy nie jest obwarowany serią trudnych do zrozumienia przepisów. Opodatkowanie kryptowalut w Polsce podlega 19% stawce podatku, obliczanego na podstawie uzyskanego dochodu, czyli różnicy przychodu i kosztów uzyskania przychodu. Więcej o samym podatku od kryptowalut możesz przeczytać na stronie podatkikryptowaluty.pl do czego serdecznie Cię zachęcamy. Należy pamiętać, że dochód dotyczy sumy transakcji podjętych w danym roku podatkowym, ze wszystkich miesięcy. By więc nie popełnić błędu w obliczeniach lub nie pominąć istotnej transakcji, warto przez cały rok uzupełniać bazę danych i na bieżąco monitorować stosunek kosztów do przychodu oraz wysokość należnego podatku. W tym celu stworzono narzędzie dostępne na https://pitkrypto.pl

Pitkrypto, czyli intuicyjny kalkulator podatku od kryptowalut dostępny dla każdego

Pitkrypto można więc uznać za intuicyjny kalkulator podatku od kryptowalut, który w prosty sposób pozwoli Ci na obliczenie jego wysokości w danym roku podatkowym. Dzięki temu bez problemu wypełnisz druk PIT-38, w którym rozliczysz kryptowaluty. Te działania spowodują poprawne odprowadzenie podatku od sprzedanej kryptowaluty, w tym wykazanie poniesionych strat.

Rozlicz podatek od kryptowalut bez błędów

Załóż bezpłatne konto, wybierz idealny dla Ciebie plan subskrypcji i skorzystaj z funkcjonalności udostępnianych przez narzędzie do rozliczania kryptowalut od pitkrypto. Uniknij błędów w odprowadzaniu podatku od wirtualnych aktywów i spraw, by sezon na podatek od kryptowalut nie przyprawiał Cię o zawrót głowy. Stawiasz dopiero pierwsze kroki w świecie kryptowalut i masz wiele wątpliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o opodatkowanie kryptowalut? Na stronie polecanego narzędzia znajdziesz serię artykułów, które być może okażą się dla Ciebie pomocne!

ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Poprzedni artykułRok 2022 = szaleństwo na rynku nieruchomości! Zrobiliśmy podsumowanie roku
Następny artykułKurs pary USD/PLN przy 4,37 PLN. Frank po 4,74 PLN.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments