Kurs GBP/PLN spadł poniżej 5,56 PLN. Euro znów lekko niżej.

funty

Dziś po północy kurs GBP/PLN spadł poniżej 5,56 PLN. Funt szterling wykonał od wczoraj spadek o blisko 11 groszy. Polski złoty umocnił się również względem dolara. Para walutowa USD/PLN również traciła w nocy. Euro mimo, że finalnie zyskało wczoraj względem złotówki, dziś znajduje się znów lekko niżej. Frank szwajcarski oscyluje powyżej 4,81 PLN.

Funt kosztował najmniej 5,5596 PLN

Funt szterling wczoraj jeszcze przed południem znajdował się powyżej 5,66 PLN. Po decyzji banku centralnego w Wielkiej Brytanii para walutowa GBP/PLN mocno się obniżała. Kurs funta spadł o blisko 11 groszy. Funt najmniej kosztował dziś 5,5596 PLN, co miało miejsce kilka minut po północy.

Wczorajszym spadkiem funt przybliżył się do istotnej strefy wsparcia: 5,52-5,54 PLN. Obecnie bardzo ważnym będzie dla pary walutowej, czy zdoła się ona utrzymać wsparcie przedstawione na poniższym wykresie. 

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 05.08.2022

Funt szterling, który w ostatnich dniach utrzymywał średnią, wczoraj ją przełamał. Taki ruch świadczyć miał o chęci spadku do rejonu 5,52-5,54 PLN. Faktycznie funt zbliżył się do tej ceny. Dziś para walutowa GBP/PLN zaczęła odrabiać i kurs znów znajduje się powyżej 5,60 PLN. Brytyjski funt kierować się może jednak w najbliższych godzinach ponownie do strefy wsparcia (5,52-5,54 PLN).

Dolar w przedziale 4,60-4,63 PLN

Amerykański dolar tracił wczoraj względem polskiej złotówki. Notowania pary walutowej USD/PLN spadły wczoraj poniżej poziomu 4,60 PLN. Dolar jednak dziś od rana odrabia i powraca do strefy wsparcia, określonej przedziałem 4,60-4,63 PLN. Dziś dolara czekają najważniejsze w całym miesiącu dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Pozytywne odczyty danych prawdopodobnie dadzą siły dolarowi.

Euro lekko traci w nocy

Patrząc na euro kolejnego dnia, czyli 5 sierpnia widać, że kurs stracił w nocy. Kurs EUR/PLN ponownie znalazł się poniżej 4,70 PLN. W najbliższym czasie warto będzie się przyglądać czy euro pokaże chęć powrotu powyżej strefy 4,71-4,73 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 05.08.2022

Od początku tego tygodnia euro porusza się głównie właśnie w strefie 4,71-4,73 PLN. W czwartek rano euro próbowało wychodzić powyżej 4,73 PLN, jednak szybko powróciło do istotnej strefy. Od pary walutowej EUR/PLN oczekuje się zatem, aby pokazała czy z tej strefy notowania ruszą do góry. Jeśli strefa nie zostanie utrzymana trzeba będzie liczyć się z potencjalnym spadkiem kursu.

Frank niewiele zyskuje w czwartek

Frank szwajcarski finalnie w czwartek niewiele zyskał względem polskiej złotówki. Dziś o godzinie 8:00 franka nabyć można było za 4,8075 PLN. Kurs CHF/PLN jednak zyskiwał chwilę później i powrócił powyżej 4,81 PLN.

Podsumowanie

Wydarzeniem, nad którym będzie warto się dziś pochylić, będą dane napływające z rynku pracy w USA. Jeżeli dane okażą się pozytywne, zainteresowanie dolarem najprawdopodobniej powróci.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments