Kurs GBP/PLN poniżej 5,36 PLN. Euro przy 4,7050 PLN.

0
polski złoty

Główne, światowe waluty przeważnie zyskiwały względem złotego w piątek, 27 stycznia. Jednak ogólne wzrosty kursów par z udziałem złotówki były niewielkie. Polski złoty okazał się silniejszy od euro, które zdołał utrzymać poniżej 4,71 PLN. W poniedziałek, 30 stycznia od rana to złotówka wiedzie prym zyskując na rzecz popularnych walut. Frank kosztuje poniżej 4,70 PLN, zaś dolar oscyluje nadal w rejonach 4,33 PLN. Kurs pary GBP/PLN znajduje się natomiast poniżej 5,36 PLN. Co pokazać może złotówka w najbliższych godzinach?

Kurs funta nadal na wsparciu: 5,3430-5,3625 PLN

Para walutowa GBP/PLN podczas ostatniego dnia (piątek 27.01) postawiła na oscylowanie w istotnym zakresie cenowym. Mowa o obszarze wsparcia, określonym przedziałem: 5,3430-5,3625 PLN. Dziś, w poniedziałek 30 stycznia sytuacja od rana niewiele się zmienia i kurs funta pozostaje nadal w tym obszarze. Aktualnie, to znaczy o 9 rano kurs pary GBP/PLN znajduje się poniżej 5,36 PLN, czyli w okolicach górnej granicy wspomnianego obszaru cenowego.

Perspektywa wykresu pokazuje, iż funt w strefie wsparcia czeka na średnią. Zmierza ona do tego obszaru i rynek mógłby wykorzystać ten fakt do budowy ruchu wzrostowego. Funt ma szansę na wzrost do 5,39 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 30.01.2023

Para USD/PLN dalej walczy o 4,33 PLN

W miniony piątek, 27 stycznia po raz kolejny nie doszło do rozstrzygnięcia sytuacji na parze walutowej USD/PLN. Choć dolar finalnie tego dnia przeważył, nie zrobił nic więcej poza utrzymaniem rejonów 4,33 PLN. Rynek nadal oscyluje w rejonach lokalnych dołków i dalej zdaje się trwać w oczekiwaniu na konkretny ruch. Dziś marazm na parze USD/PLN może być dalej widoczny.

Notowania euro na średniej

Kurs pary walutowej EUR/PLN w ostatni piątek oscylował na średniej. Zakres ruchu rynku był niewielki, gdyż wynosił nieco ponad 1 grosz. Ani euro, ani złotówka nie uzyskują również dziś przewagi nad drugą walutą. Złoty trzyma euro w poniedziałek poniżej 4,71 PLN, jednak nie można nazwać tego kontrolą.

Dalsze utrzymywanie się notowań euro na średniej świadczyć będzie mogło na korzyść wzrostu pary EUR/PLN. Rynek postawić może na podwyżkę kursu w rejony 4,72 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 30.01.2023

Notowania CHF/PLN tuż poniżej istotnej strefy

Szwajcarski frank w relacji do polskiego złotego nie zmienił się w ostatni piątek. Kurs pary walutowej CHF/PLN próbował walczyć o utrzymanie się w strefie: 4,6985-4,7200 PLN. To się jednak rynkowi nie udało i zakończył wówczas zmagania nieco poniżej tego zakresu. Zbliżona sytuacja ma miejsce dzisiaj. Frank znajduje się tuż poniżej wspomnianej strefy.

Podsumowanie

Złotówka wchodzi w nowy tydzień zmagań na rynku walutowym. Najbliższe dni mogą przynieść zmienność ze względu na publikację danych ekonomicznych z głównych gospodarek. Czy złotówka zacznie reagować już dziś?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments