Konkurs Index Investment Challenge – studencie pokaż swoje umiejętności inwestycyjne!

Udostępnij

konkurs Index Investment ChallengeGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, współpracujący z Kołem Naukowym Rynku Kapitałowego “Index”, zapraszają studentów z całej Polski do udziału w V edycji konkursu inwestycyjnego Index Investment Challenge (IIC).

Jest to największa w Polsce inwestycyjna gra giełdowa dla studentów, dzięki której możesz pogłębić wiedzę na temat finansów i ekonomii bez ponoszenia ryzyka. Rejestracja do największego konkursu inwestycyjnego dla studentów z całej Polski rozpoczyna się dziś i potrwa do 4. kwietnia. Rozgrywka będzie toczyć się na platformie GPWtr@der, która pozwala na symulowane inwestycje w instrumenty finansowe.

Na czym polega Index Investment Challenge? Gdzie i jak należy się zarejestrować? Jaki jest regulamin konkursu? Jakie są nagrody? Dowiemy się poniżej.

Konkurs Index Investment Challenge 2021 – podstawowe informacje

Index Investment ChallengeIndex Investment Challenge to ogólnopolski konkurs inwestycyjny organizowany przez Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Fundację GPW oraz Partnera Technologicznego – Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Partnerem Strategicznym projektu jest PKN Orlen. Partnerem Głównym konkursu jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Partnerami konkursu są także:

  • Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych
  • CFA Society Poland
  • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Honorowy patronat nad projektem objęły:

  • Ministerstwo Edukacji i Nauki
  • Fundacja im. Lesława Pagi
  • Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami

Celem konkursu jest promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków. Studenci z całej Polski mogą pogłębić wiedzę dotyczącą finansów i ekonomii, wykorzystując ją w praktyce. Jest to dobra okazja zarówno do sprawdzenia wiedzy, umiejętności oraz intuicji inwestycyjnej w praktyce bez ponoszenia ryzyka, jak i do zdobycia cennych nagród.

Gamifikacja wkracza we wszystkie obszary naszego życia. Systemy motywacyjne dla pracowników czy wspieranie uczenia się na wszystkich poziomach edukacji, to tylko niektóre zastosowania grywalizacji.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie od lat wpisuje się w ten trend. Dzięki proponowanej formule konkursu studenci mogą zrozumieć, jak w praktyce funkcjonuje rynek kapitałowy, a w szczególności jakie mechanizmy rządzą Giełdą Papierów Wartościowych. To świetna okazja, aby sprawdzić w praktyce swoje umiejętności inwestycyjne i to bez ponoszenia ryzyka utraty własnych oszczędności.

V edycja Index Investment Challenge

V edycja konkursu inwestycyjnego Index Investment Challenge rozpocznie się 6. kwietnia – 2 dni po zakończeniu rejestracji. Uczestnicy będą mieli czas do 28. maja na osiągnięcie jak największej stopy zwrotu z wirtualnych inwestycji. 8. czerwca odbędzie się uroczysta Gala Finałowa w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Konkurs Index Investment Challenge będzie odbywał się na platformie GPWtr@der. Każdy uczestnik będzie dysponować jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy.

W pierwszym miesiącu uczestnicy będą mogli inwestować w akcje spółek wchodzących w dniu rozpoczęcia Gry w skład indeksów WIG20 i mWIG40 oraz w fundusze ETF. W dalszej części konkursu uczestnicy będą mogli lokować wirtualne środki również w kontrakty terminowe notowane na GPW. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale na podstawie transakcji zawartych na realnym rynku.

Finałowa rozgrywka, w której weźmie udział 10 najlepszych uczestników, odbędzie się 8 czerwca w Sali Notowań GPW. Podczas Finału nagrodzimy pięciu najlepszych uczestników nagrodami pieniężnymi, a każdy uczestnik otrzyma członkostwo Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

I odsłona konkursu Index Investment Challenge odbyła się w 2017 roku. Wzięło w niej udział 628 uczestników. Dokonali oni ponad 2 tysięcy transakcji na rynku.

Index Investment Challenge 2021 – kto może wziąć udział?

W V edycji konkursu Index Investment Challenge mogą wziąć udział osoby w wieku 19-26 lat będące studentami dowolnej uczelni wyższej w Polsce, niezależnie od kierunku studiów. Gra jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, także dla tych, którzy nie mają doświadczenia z funkcjonowaniem rynku kapitałowego oraz giełdy.

Index Investment Challenge 2021 – nagrody

Nagrodzonych zostanie 10 pierwszych uczestników, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w momencie zamknięcia Gry – 28. maja. Zwycięzca finałowej rozgrywki otrzyma 6 tysięcy złotych oraz płatny staż na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ponadto, nagrodzone zostanie koło naukowe, którego członkowie osiągną najwyższą zagregowaną stopę zwrotu.

Łączna pula nagród wyniesie 30 200 złotych, w tym płatne staże na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i vouchery umożliwiające bezpłatny udział w kursie “Giełda dla średniozaawansowanych”, a także vouchery dla najlepszego Koła Naukowego uprawniające do bezpłatnego udziału w kursach Szkoły Giełdowej, podano także.

Konkurs Index Investment Challenge – rejestracja

Aby zgłosić się do konkursu należy w nieprzekraczalnym terminie do 4. kwietnia wypełnić formularze rejestracyjne znajdujące się na stronie konkursu. Index Investment Challenge rozpoczyna się tygodniową rozgrzewką (gra testowa), a potem czas na wirtualne inwestowanie i prawdziwą rywalizację. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie https://iichallenge.gpw.pl/.

Harmonogram projektu

  • 4 marca – 4 kwietnia 2021 – rejestracja uczestników
  • 29 marca – 2 kwietnia 2021 r. – gra testowa
  • 5 kwietnia – 28 maja 2021 r. – gra inwestycyjna
  • 8 czerwca 2021 r. – Finał i Gala Finałowa Konkursu
Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również