Trwa exodus firm, które wychodzą z Rosji. Teraz do sporego już grona marek dochodzi wytwórnia Warner Music Group. Spółka poinformowała, że zawiesza swoją działalność w Rosji Putina.

Warner żegna się z Rosjanami

Kolejna duża firma zdecydowała się zareagować na agresję, jakiej trzy tygodnie temu dopuściła się Rosja względem Ukrainy. Tym razem chodzi o Warner Music Group, które właśnie poinformowało, że zawiesza działalność operacyjną na terenie Rosji.

Oświadczenie następującej treści opublikowano w mediach społecznościowych Warner Music Poland:

Wcześniej podobną decyzję podjęło Universal Music Group. Dokładnie 8 marca 2022 roku firma wystosowała oświadczenie na temat powyższego oraz zamknięcia biur na terenie Rosji.

W trybie natychmiastowym zawieszamy wszelką działalność na terenie Rosji oraz zamykamy tamtejsze biura. Apelujemy, by niezwłocznie zakończyć przemoc w Ukrainie. Dołączamy do międzynarodowych sankcji oraz razem z naszymi pracownikami i artystami współpracujemy z organizacjami z wielu krajów, angażując się w pomoc humanitarną, jak i wsparcie dla uchodźców.

– brzmi oficjalny komunikat UMG.

Big Mac nie dla Rosjan

Najgłośniej było jednak o wyjściu z rosyjskiego rynku sieci McDonald’s. Aż 850 restauracji marki w Rosji zawiesza swoją działalność.

„McDonald’s Corp. ogłosił we wtorek, że tymczasowo zamknie swoje restauracje w Rosji, stając się ostatnią zachodnią firmą, która wstrzymała wszystkie operacje w tym kraju po jego inwazji na Ukrainę” – przekazał Reuters.

W odpowiedzi Rosjanie szturmowali przez parę dni restauracje sieci.

To nie koniec. Szwedzka H&M Group, jedna z największych sieci odzieżowych na świecie, zamyka wszystkie swoje 150 sklepów w Rosji. Do tego wstrzymuje ekspansję na tym rynku. Firma zastrzega się, że wyjście nie jest „definitywne”, ale „czasowe”.

„Grupa H&M jest głęboko zaniepokojona tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie i stoi u boku ludzi, którzy teraz niewyobrażalnie cierpią”, podała firma.

Wstrzymanie dostaw do Rosji lub wycofanie się z tego kraju zadeklarowały też marki motoryzacyjne:

General Motors,
Volkswagen,
Volvo,
Renault,
Jaguar Land Rover,
BMW (wstrzymuje również lokalną produkcję w Rosji).

Firmy w Polsce masowo wycofują zaś rosyjskie i białoruskie produkty. Na ten ruch zdecydowały się takie marki jak: Rossmann, Netto, Polomarket, Carrefour, Topaz, Aldi, Żabka, Castorama, Hebe, Biedronka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments