Kazik nadal promuje swoją płytę „Zaraza”. Nowy singiel nosi tytuł „Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale”, doczekał się oficjalnego teledysku i uderza – jakżeby inaczej! – w polityków.

Klip z ręki

Klip jest ciekawy głównie temu, że jest kręcony „z ręki” i to samego Kazika Staszewskiego. Tekstowo „Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale” zwraca uwagę na problem społeczny, jakim jest zbytnie uciekanie w rzeczywistość serialową (bądź wirtualną, bowiem w tekście zamiast „oglądam seriale” mógłby pojawić wers: „gram w gry). W kontekście teledysku można uznać, że efektem tego są sukcesy polityczne populistów.

I tak też w klipie, poza samym wokalistą Kultu, widać wiele ujęć drugoplanowych, które nadają całości głębszego sensu. Są to między innymi plakaty wyborcze Krzysztofa Bosaka i Andrzeja Dudy, ale też ujęcia z kościoła, polskiej plaży czy domu samego Kazika.

Sukces zbudowany na kontrowersji

Warto zauważyć, że najnowszy album Kazika zyskał dużą popularność przede wszystkim za sprawą utworu „Twój ból jest lepszy niż mój”, który w dużej mierze przyczynił się do zmian w Trzecim Programie Polskiego Radia. Tekstowo uderzał zaś w Jarosława Kaczyńskiego, który w czasie lockdownu, kiedy zamknięto też cmentarze, złożył kwiaty na grobie swojej matki.

Tym samym Kazik powrócił do swojej twórczości do tematów politycznych i społecznych.

Poprzedni artykułPolska w czołówce niechlubnego rankingu! Zostawiamy UE daleko w tyle
Następny artykułBitomaty coraz popularniejsze
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments