Już dziś mecz Polska – Meksyk

Udostępnij

W niedzielę 20 listopada rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Dziś – 22 listopada o godzinie 17.00 swój pierwszy mecz w Dosze, na Stadium 974, zagra reprezentacja Polski. Naszym rywalem jest Meksyk.

Wszyscy kibice zadają sobie obecnie pytanie, czy dobra passa Biało-Czerwonych w meczach wyżej notowanymi rywalami zostanie przedłużona. Jakim składem według przewidywań ekspertów wyjdą Polacy na dzisiejszy mecz? Jaki wynik prognozują bukmacherzy? Ile polskich kibiców zasiądzie na trybunach Stadium 974 w Dosze?

Najważniejszy mecz Biało-Czerwonych na mundialu?

Dzisiejszy mecz pewnie okaże się kluczowy. Warto zauważyć, że gdy reprezentacja Polski przegrywała pierwsze spotkanie, to zawsze kończyła swój udział w futbolowych mistrzostwach świata już na fazie grupowej.

Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że obecnie na boiskach możemy oglądać najbardziej utalentowane pokolenie polskich piłkarzy w XXI wieku. Problem w tym, że po przebłysku na Mistrzostwach Europy w 2016 roku, w kluczowych momentach ono zawodzi.

Ostatnie mistrzostwa świata legend polskiej kadry

Ponadto, ikony polskiej reprezentacji: Wojciech Szczęsny, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki zaczną dziś swój ostatni mundial. Z tego powodu, to ta impreza tak naprawdę zdecyduje, jak ich zapamiętamy na lata.

Przewidywany skład na mecz z Meksykiem

Na poniedziałkowej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, na pytania dotyczące składu i formacji Biało-Czerwonych, odpowiedział dziennikarzom:

“Ja go znam, a w poniedziałek wieczorem poznają go także piłkarze. Chcę, by już w dniu meczu mieli czystą głowę. Jaki to będzie skład? Nie powiem, ale sami obserwujecie nasze mecze, widzicie, kto gra w klubach, a kto nie, więc możecie się domyślać. Ustawienie? Musimy reagować na zmiany, które zaszły w ostatnich tygodniach, ale zagramy w takim, w którym już występowaliśmy i które dobrze znamy“.

Formacja 4-2-3-1?

Jaki skład Biało-Czerwonych prognozują zatem futbolowi eksperci? Pozycja Wojciecha Szczęsnego w bramce nie podlega dyskusji. Na środku obrony mają zagrać Kamil Glik i Jakub Kiwior. Prawą stronę defensywy najprawdopodobniej zajmie Matty Cash, a lewą – Bartosz Bereszyński.

W środku pola powinniśmy zobaczyć Krystiana Bielika oraz Grzegorza Krychowiaka. Przed nimi, na prawym skrzydle biegać prawdopodobnie będzie Sebastian Szymański, zaś na lewym – Nicola Zalewski. Pozycję ofensywnego pomocnika z całą pewnością zajmie Piotr Zieliński, a wysuniętym napastnikiem oczywiście będzie nasz kapitan – Robert Lewandowski.

Jaki będzie wynik? – prognozy bukmacherów

Polscy bukmacherzy w dzisiejszym meczu Polska – Meksyk faworyta jednoznacznie upatrują w drużynie rywali. Średni kurs na zwycięstwo zawodników z Ameryki Północnej to 2.60, podczas gdy w przypadku wygranej podopiecznych Czesława Michniewicza za każdą złotówkę można otrzymać 3.20 PLN.

Za remis średnio płacą oni z kolei 3.10 PLN. Oznacza to niestety, że wygrana Polaków według bukmacherów jest dziś najmniej prawdopodobna. Co jednak ciekawe, gdy przyjdzie do wytypowania dokładnego wyniku, to najbardziej prawdopodobnym według bukmacherów scenariuszem jest remis 1:1.

Nastroje polskich kibiców

Pracownia United Surveys w dniach 18-20 listopada przeprowadziła sondaż, w którym zapytała Polaków: „Jaki wynik osiągnie reprezentacja Polski na mundialu w Katarze?”. Najwięcej respondentów uznało, że polska reprezentacja wygra co najmniej jeden mecz i wyjdzie z grupy. Uważa tak aż 53,9% ankietowanych.

Jednak aż 23,3% badanych stwierdziło, że Biało-Czerwoni zajmą ostatnie miejsce w grupie. Warto tutaj przypomnieć, że pozostałymi dwoma zespołami, z którymi będziemy rywalizować są reprezentacje Arabii Saudyjskiej (mecz odbędzie się 26 listopada o godzinie 14.00) i Argentyny (30 listopada o godzinie 20.00). Co ciekawe, dziś Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentynę wynikiem 2:1.

Optymistów nie brakuje Polska - Meksyk

Co dziesiąty respondent uważa, że Reprezentacja Polski dojdzie do ćwierćfinału. 1% pytanych jest zdania, że kadra Czesława Michniewicza zdobędzie medal, a 2% – że Biało-Czerwoni zostaną nawet mistrzami świata.

Ilu fanów z Polski będzie w Katarze?

Pierwotne szacunki mówiły o tym, że w okresie Mistrzostw Świata w piłce nożnej do Kataru uda się aż 21 tysięcy polskich kibiców. Liczba ta okazała się znacznie przesadzona. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski zdradził, że Biało-Czerwonych na mundial wybiera się nie więcej niż 5 tysięcy naszych rodaków.

Nie oznacza to jednak, że na trybunach nie znajdzie się znacznie więcej w trykotach naszej reprezentacji. Dlaczego? W Katarze można bowiem dostrzec wielu fanów z Indii, Bangladeszu czy Pakistanu, którzy przebrani są w barwy narodowe różnych państw – także Polski.

Takich kibiców na dzisiejszym meczu w Dosze według informacji dostarczanych przez dziennikarzy ma być aż 15 tysięcy. Prawdopodobnie są to po prostu opłaceni przez Katarczyków aktorzy.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również