Prowadzący najpopularniejszego podcastu na świecie, Joe Rogan, twierdzi, że środowisko graczy ma duży problem, który jest związany z ich hobby.

Gry są tylko dla dzieci?

zarobki profesjonalnych graczyChoć może wydawać się, że gry komputerowe i video już dawno przestały być postrzegane jako coś dedykowanego dzieciom i bezsensownego, nadal można spotkać się z opiniami mówiącymi o tym, że siedzenie za konsolą czy komputerem to strata czasu. Jednym z przeciwników grania w gry okazuje się być popularny podcaster Joe Rogan.

Rogan jest znany z prowadzenia najpopularniejszego podcastu na świecie. Wśród jego gości można wymienić masę znanych sportowców, naukowców, muzyków czy biznesmenów.

Z pewnością wśród jego fanów jest wielu graczy. Tych jednak musiała spotkać ostatnio przykra niespodzianka. W czasie ostatniego odcinka swojego podcastu Rogan w negatywny sposób odniósł się do grania w gry i samych osób, które mają tego typu hobby.

Podcaster uważa, że gry same w sobie to duży problem, a granie w nie to tylko strata czasu, który można przecież wykorzystać na coś bardziej produktywnego i coś, co zapewni nam lepszą przyszłość. By pomóc pojąć słuchaczom jego tok rozumowania, porównał przeciętnego gracza z uczniem sztuk walki. Ten ostatni po kilku latach treningów jest już mistrzem, zakłada własną szkołę i zarabia tak na życie. Z kolei gracz nadal tylko gra.

Czy Rogan ma rację?

Z jednej strony Rogan ma rację. Nadal trudno wyżyć wprost z grania w gry. Można jednak zostać autorem streamingów, dziennikarzem na tym rynku lub profesjonalnym graczem.

To, co składa się na zarobki profesjonalnych graczy, to zaś nagrody w turniejach. Pule nagród co prawda często wynoszą miliony dolarów, lecz należy pamiętać, że są one dzielone na kilku członków danego teamu, a nie są przeznaczone tylko dla jednego, nawet najlepszego zawodnika. Obecnie, w pojedynczym turnieju najwyższej rangi, zwycięzca może się jednak wzbogacić o kilkaset tysięcy dolarów.

Poza tym gracze mogą liczyć już na miesięczną pensję, którą z każdym rokiem wypłaca coraz więcej teamów. Obecnie praktycznie już każda licząca się drużyna oferuje takie wynagrodzenie.

Według najnowszych danych profesjonalni gracze zarabiają średnio od tysiąca do pięciu tysięcy dolarów miesięcznie. Najlepsi jednak są w stanie wynegocjować sobie nawet 15 tysięcy dolarów.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments